"A" team vítězně 27. a 28. 10.

50b30a8fccd53509c1b89cbe3bMuži A
Basketbalisté Spartaku Uherský Brod o víkendu skalpovali dva nejlepší druholigové týmy - Šlapanice a neporažené Podolí u Brna. Svěřenci kouče Miroslava Mikela se tak vyhoupli na čtvrté místo tabulky, jen bod za novým lídrem zOpavy. Střelecky zářil Dostál, autor 43 bodů.

Uh. Brod - Šlapanice 63:61 (30:29)
Broďané, vědomi si síly soupeře, vystrkovali růžky jen pozvolna. Jenže ani Šlapanice se nehnaly bezhlavě do útočení, a tak hrály prim soustředěné obrany. První čtvrtinu vyhráli hosté 15:13, druhou ale domácí 17:14 a do kabin šli za nejtěsnějšího vedení. „Ani jeden z týmů nešel do více než tříbodového trháku, obrany vyloženě dominovaly. Zápas tak v půlce začínal de facto od začátku,“ uvedl trenér Mikel.Do třetí čtvrtiny jeho soubor přidal na důrazu a v jednom úseku se utrhl na rozdíl sedmi bodů. Jenže Šlapanice se bleskurychle dotáhly na dostřel (48:46). Nástup do poslední desetiminutovky měli domácí brilantní, osmibodovou šňůrou utekli na 56:46 a slibný náskok drželi ještě tři minuty před koncem. „Bohužel jsme pak polevili v koncentraci a soupeř minutu před koncem stáhl na rozdíl jediného bodu,“ líčil infarktový závěr Mikel. Za stavu 62:61 házel Mrlík dvě šestky, ale trefil se jen jednou. I když pak domácí ubránili útok soupeře, vydechnout si ještě nemohli…„Patnáct sekund před koncem jsme zbrkle a nepřesně zakončovali za tři body a nabídli soupeři poslední útok, který jsme zastavili faulem. Ani jednu ze šestek naštěstí soupeř nevyužil,“ oddechl si Mikel.
Body: Dostál 24, Mrlík 13, Němec 11, Povolný 6, Kratěna 5, Halík 4

Uh. Brod - Podolí 68:58 (32:36)
Ve druhém zápase Spartak přivítal doposud neporažené Podolí a zpočátku se zdálo, že jeho bilanci neposkvrní. I když znovu hrály prim obrany, hosté si postupně vybudovali až devítibodový náskok (34:23), když využili pětiminutového výpadku soupeře. Kouč Mikel však reagoval oddechovým časem a jeho výběr pak do poločasu stáhl na přijatelný rozdíl čtyř bodů.Od třetí čtvrtiny se však hrálo podle brodských not. Mikelovi boys desetibodovou šňůrou otočili na 53:44 a náskok si už pohlídali. „Finiš byl ale opět mimořádně zajímavý,“ říká Mikel. „Jelikož Podolí nasbíralo pět osobních chyb, poslední tři minuty jsme házeli jen osmnáct trestných hodů, což nepamatuju. A co víc, naše úspěšnost byla mizerná, koš jsme trefili jen sedmkrát. Naštěstí jsme většinou dokázali míč doskočit a zabránili tak rychlému protiútoku soupeře,“ doplnil lodivod, který si mizernou mušku nedokázal vysvětlit.
Body: Dostál 19, Mrlík 13, Halík 10, Povolný 10, Němec 5, Pršala 5, Kratěna 4, Mikel 2