A tým ukončil sérii porážek

5489b51b81e92141206
Černočerná série druholigových basketbalistů Spartaku Uherský Brod je u konce. Svěřenci kouče Miroslava Mikela jubilejní desátou porážku nepřipustili a připsali si na konto první vítězství v sezoně, když doma udolali druhý Žďár nad Sázavou.

Sobota 6. 12. 2014
BK Spartak - Jiskra Humpolec 76:87 (40:40)
Broďané nováčka neuvěřitelně podcenili a po první čtvrtině prohrávali o deset bodů (15:25). „I když jsme dobře věděli, že jeho síla je pod koši, nebylo nám to nic platné. Soupeř nás přeskákal a ještě střílel i za tři body,“ kroutí hlavou Mikel. Když v nástupu do druhé čtvrtiny jeho výběr prohrával už 15:30, vzal si oddechový čas a zvýšil hlas. Kritika zabrala, domácí se zvedli a do přestávky srovnali krok. „Hráči zjistili, že mají na vítězství, ale bohužel nezvládli poslední dvě minuty třetí části, kterou prohráli 0:7,“ posteskl si Mikel. Spartak v poslední desetiminutovce zvýšil agresivitu, stáhl na čtyři body, ale jelikož už byl vyfaulovaný, soupeř ze šestek znovu odskočil na 10 bodů a bylo rozhodnuto. „Jsem zklamaný, měli jsme vyhrát. Snad nás porážka nebude ještě mrzet,“ doufá lodivod.
Body: Dostál 24, Kratěna 13, Vítek 10, Ihring 10, Vícha 6, Formánek 4, Povolný 4, Rubecký 3, Mikel 2.

Neděle 7. 12. 2014
BK Spartak - BK Žďár nad Sázavou 73:66 (32:26)
Do souboje s druhým Žďárem šli domácí s nožem na krku. Jubilejní desátá porážka by jejich boj o záchranu ještě více zkomplikovala.
„Do utkání jsme vstoupili daleko zodpovědněji, ale chvíli nám trvalo, než jsme našli recept na jednoduchý rychlý basketbal v podání hráčů z Vysočiny,“ líčil úvodní minuty Mikel. Jeho družina prohrála první čtvrtinu o šest bodů (15:21), ve druhé však z manka mírně ukrojila a po změně stran otočila skóre ve svůj prospěch. Na hře domácích nebyla ani známka psychického bloku ze série porážek. O větší náskok se připravili jen mizerným obranným doskokem, kdy soupeři dali i třikrát šanci na reparát… „Když jsme měli po třetí části k dobru tři body, věděli jsme, že už vítězství musíme urvat,“ věděl moc dobře Mikel. Klíčový okamžik přišel dvě minuty před koncem za stavu 66:65. Broďané nejdříve se štěstím skórovali zpod koše, aby vzápětí vybojovali míč a trefili trojku.
„Závěr už jsme dohráli na dlouhé útoky. Věřím, že důležité vítězství zvedne hráčům sebevědomí,“ je přesvědčený lodivod.
Body: Kratěna 15, Vítek 14, Dostál 12, Ihring 11, Vícha 10, Rubecký 9, Povolný 2.