5872839eadc17

BK Spartak – TJ Sokol Karviná

69:74 (12:15, 25:37, 41:55)

Body: Miroslav Mrlík 28 bodů, Ondřej Kukla 17, Michal Ihring 13, Dominik Ihring 5, Rostislav Mikel 4, Lukáš Kratěna 2

Po Vánocích nastoupil uherskobrodský A tým k prvnímu utkání. V sobotu 7. 1. se ve sportovní hale proti domácím postavil od 19 hodin soupeř z Karviné. Hosté přijeli včetně 2 pivotů, kteří v minulosti oblékali dres Spartaku. Michal Dostál odehrál v Uh. Brodě krásných 6 sezón a z toho byl jeden ročník v sestavě našeho týmu v první lize. Druhý z pivotů Karviné Roman Halík byl hráčem BK Spartak v sezóně 2012/13.  My jsme nebyli kompletní, pod košem chyběl pivot Vladimír Povolný a Tomáš Horváth. Utkání pro nás ideálně nezačalo a trenér Balija musel vzít oddechový čas už ve 4. minutě za nepříznivého stavu 2:10. Vzápětí po time outu následovaly 2 rychlé trojky Miry Mrlíka. Domácí to pochopitelně povzbudilo a čtvrtku jsme končili za již příznivější situace 12:15. Druhé hrací období však pro nás bylo pro konečný výsledek rozhodující. Špatná obrana a velmi velký počet spálených tutovek znamenal odskočení soupeře na 25:37 v poločase. Začátek 3. části pořád patřil soupeři a skóre 29:46 už bylo hrozivé. Náš tým až v této chvíli začal lépe šlapat v obraně a podařilo se i několik rychlých protiútoků v řadě. V 5. minutě závěrečné čtvrtiny jsme stáhli vedení hostů na pouhé 3 body 59:62. Více už se však nepodařilo. Napínavý závěr pak sice probudil i hlediště, ale času už bylo málo a soupeř si výhru pohlídal. Malá úspěšnost střelby byla hlavním důvodem sobotní prohry.

BK Spartak – BK Hladnov Ostrava

88:66 (19:19, 38:37, 65:55)

Body: Miroslav Mrlík 20 bodů, Michal Ihring 19, Rostislav Mikel 18, Ondřej Kukla 10, Lukáš Kratěna 10, Jiří Krejčiřík 8, Ondřej Rožek 4

V neděli jsme šli proti jednoznačnému favoritovi BK Hladnov, který nám v pohárovém zápase na konci září vystavil „stopku“ už v prvním kole. Vrásky trenéru Balijovi přidal Dominik Ihring, bez něhož se nečekaně musel obejít. Jeho aktuální zdravotní stav se neslučoval s možností účasti v utkání. Při absenci Dominika nastoupil do základu Rosťa Mikel a v důležitých momentech přidával uklidňující body. Celkový herní projev byl mnohem kompaktnější než proti Karviné. Hráči lépe kombinovali, přihrávky měly oči, a když už se soupeř nadechoval k převzetí dominance v zápase, přišly úspěšné rychlé protiútoky. Pod košem není naše situace stále ideální a k tomu mladý pivot Ondra Rožek nasbíral už ve II. čtvrtině 4 fauly. Přes všechna negativa jsme ale perfektně zvládli závěr zápasu a soupeře jsme nutili více riskovat. Naše tvrdá obrana sice přinesla větší počet faulů, ale ostravský tým jsme tak až do vítězného konce drželi dál od dobrých střeleckých příležitostí.

Další kola čekají A tým 21. – 22. 1., kdy hraje na palubovkách VŠB Ostrava a KK Val. Meziříčí.