Áčko stále čeká na vítězství

545769af9be8eA
Druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod stále čekají na první letošní vítězství. I druhý hrací víkend (25. a 26. 10. 2014), který opět strávili na cestách, nepřivál do jejich kapsy ani bod. V Karviné se však o bodový zisk připravili sami, když totálně nezvládli třetí čtvrtinu, kterou prohráli o 24 bodů...

Sokol Karviná - BK Spartak 92:81
Broďané v létě doplnili kádr o rozehrávače Lukáše Rubeckého z Kyjova a tři pivotmany - Romana Víchu (Opava), Pavla Grančaie (Uh. Hradiště) a Tomáše Zálešáka, který je odchovancem klubu. Jenže Hrubecký s Víchou jsou společně s Mikelem zatím na marodce.
I přesto Broďané prahli v Karviné po vítězství. A dlouho k němu měli blízko. První čtvrtinu vyhráli 20:19 a druhou 25:19. „Hráli jsme kombinační basketbal a trpělivě si připravovali střelecké pozice. Škoda jen, že jsme nebyli důslednější v obraně, náskok mohl být daleko výraznější,“ litoval brodský kouč Miroslav Mikel. Jenže třetí čtvrtina byla v podání jeho svěřenců tragická. Prohráli ji málovídaným poměrem 11:35! „Asi jsme si mysleli, že se nic nemůže stát, a dělali neskutečné chyby. Byli jsme zralí na ručník,“ zlobil se Mikel. V závěru Broďané lavinu zastavili, ale porážku už neodvrátili.
Body: Dostál 34, Formánek 13, Kratěna 11, Grančai 8, Krejčiřík 8, Povolný 6, Němec 1. Poločas 38:45.

Start Havířov - BK Spartak 77:56
Havířov (loni hrál pod hlavičkou BCM Ostrava) loni tým od Olšavy nešetřil, takže kouč Mikel měl určité obavy, ale zbytečně. Jeho výběr sice favorita neporazil, ale výkonem určitě nezklamal. A to už do zápasu nenastoupil Michal Dostál, který si v závěru souboje v Karviné poranil patu.
Začátek zápasu však nevěstil nic dobrého. Broďané prohráli první čtvrtinu 10:25. „V dalším průběhu jsme se ale zvedli, zlepšili komunikaci v obraně i střelbu a do poločasu stáhli na rozdíl sedm bodů,“ těšilo Mikela. V dalším průběhu Broďané nikam nespěchali, pozvolně rozehrávali a snažili se eliminovat smrtící brejky soupeře. I tak ale jejich manko pozvolna narůstalo. „Soupeř je kvalitní, těžko se brání,“ uznal sportovně Mikel, kterého mrzí jen závěrečná půlminuta. Jeho družina ji prohrála 0:5.
Body: Kratěna 22, Formánek 13, Zálešák 8, Němec 5, Grančai 4, Krejčiřík 4. Poločas 36:29.