Adieu letošní sezóně

56e5c353a9bc8

Poslední utkání sezóny dnes 13. 3. 2016 podstoupily naše ženy + U19. V Blansku na ně čekaly soupeřky, které momentálně drží prvenství, ale nebyl to důvod k tomu, abychom se podceňovaly, ne-li dělaly závěry, že to nemá ani cenu podávat dobrý výkon. Naopak, v sedmi členné sestavě jsme si dovolily soupeřky lehce potrápit a vystrašit.

BK Blansko – BK Spartak

1. zápas 75:41

2. zápas 63:49

V první čtvrtině jsme hrály vyrovnanou hru, ale v 2. čtvrtině nám děvčata z Blanska ukázala, že umí získávat body a to téměř z 90% úspěšností. Nevadí, byly jsme s výkonem končícím prohrou spokojeny.

Jako vždy se nám už do druhého utkání moc nechtělo, protože únava stoupala. To samé asi prožívaly i soupeřky, protože jejich začátek druhého utkání byl slabší a to natolik, že jsme je v první čtvrtině porazily a první poločas jsme prohrály jen o jeden koš. Ještě 3. čtvrtinu se nám dařilo držet s nimi krok a trápit je, a to je co říci, protože ony měly na lavičce 12 hráček, které byly poctivě střídány. Bohužel, do poslední čtvrtiny nám už chyběly síly a poslední utkání sezóny jsme prohrály 63:49.

Není však důvod k smutku, jsme spokojeny s dnešním výkonem, jako i s výkony celé sezóny. Může se zdát, že 5. místo z šesti týmů není nic moc a že je to jedno z nejhorších umístění ze všech uplynulých sezón. Avšak tým se musel vyrovnat s krutým faktem a to že hned na začátku sezóny byl oslaben o tři hráčky, které rozehrávaly hru a přispívaly velkým počtem bodů. Víceméně jsme sezónu odehrály s pěti podkošovými hráčkami a dvěma křídly. Věřte, že to nebyla žádná sranda, ač to někdy působilo kuriózně a možná i sem tam tragicky, ale dokázaly jsme to! Dohrály jsme sezónu se ctí a co víc i s radostí.

Děkujeme všem, kteří nám fandili a drželi nám palce!