562be3a30b2a4

BK Spartak – SK UP SBC Olomouc

91:47 (23:22, 50:32, 70:41)

Foto ZDE

V pátek 23.10. do brodské basketbalové arény přijel soupeř z Olomouce.Utkání jsme začali ve vlažném tempu bez nasazení, dalo by se říci, že dokonce v šetřivém modu. Průběh začal připomínat nepovedený zápas v Mohelnici, kde jsme před týdnem utržili naši první prohru. Díky špatné obraně jsme nedokázali odskočit do většího vedení, naopak nás olomoučtí elegantně sráželi úspěšnou střelbou za tři body a byli jsme to my, kdo musel dotahovat vedení soupeře. Za stavu 13:18 pro Olomouc šel na hřiště Mirek Mrlík. Jeho příchodem se obrázek hry konečně zlepšil a díky důraznější obraně a zrychlení hry v útoku jsme první čtvrtinu vyhrály 23:22. Začátek druhé čtvrtiny pro nás začal studenou sprchou, protože jsme opět díky špatné obraně inkasovali dvě trojky a soupeř se rychle dostal do pětibodového vedení. S takovým vývojem naštěstí nesouhlasil opět Mirek Mrlík, který kontroval trojkou, vzápětí další trojku proměnil Jirka Dorazil, Jirka Kratěna přidal rychlých sedm bodů a začátek zkázy soupeře dokonal Lukáš Kratěna svými čtyřmi body. Teprve po této naší jednostranné bodové sérii se soupeř zmohl ke čtyřem bodům a my jsme pokračovali dál v nastoleném tempu. Následovaly body Jirky Krejčiříka, opět trojka a dva body Jirky Dorazila a dva body s proměněným trestným hodem Rosti Mikela. Důležitým článkem byl samozřejmě i Dominik Ihring, před kterým se soupeř musí mít vždy na pozoru. V poločase jsme vedli 50:32 a proto v druhé polovině mohla dostat prostor ke hře celá lavička. Podařilo skórovat všem dvanácti hráčům. Tempo a nasazení se chvílemi vytrácelo, ale to již souviselo s našim bezpečným vedením. Zápas skončil vítězstvím 91:47 a hráči si mohli užít potlesk z hlediště.

Příští víkend máme volný a budeme pokračovat venkovním zápasem v Přerově v neděli 8.11.

Bodovali: Jirka Kratěna 20 bodů, Jirka Krejčiřík 12,Laďa Povolný 4, Mirek Mrlík 11, Dominik Ihrink 13, Pavel Grančai 1, Jirka Dorazil 11, Lukáš Kratěna 8, Rosťa Mikel 5, Tomáš Zálešák 2, Ondra Rožek 2, Roman Krejčiřík 2