Další vítězství mužů „C“

54324ad54b4f6C
V dalším kole OP-III jsme v sobotu 24. 1. 2015 sehráli své předposlední venkovní utkání na palubovce Slavičína.

SK Slavičín – BK Spartak „C“ 61:72 (14:12, 32:32, 43:43)
Čekal nás tam houževnatý soupeř,který je nebezpečný především ve svém specifickém  domácím prostředí. Navíc se neměřilo 24 sekund, takže domácí mohli hodně dlouho kombinovat a tak zpomalovat hru.
V první čtvrtině se nám nedařilo v obraně. Domácím jsme povolovali skórovat z jednoduchých kombinací a ani doskakování nebylo nic moc. Díky tomu jsme nemohli zahrát rychlé protiútoky a tak zbývalo jen spolehnout se na střelbu z dlouhé vzdálenosti. Naštěstí tam několik pokusů spadlo a tak jsme prohrávali jen o 2 body.
Pak jsme se pokusili vytáhnout obranu o celém hřišti. Do poloviny druhého hracího období to fungovalo. Vypracovali jsme si sedmibodový náskok. Bohužel pak přišly zbytečné ztráty, nekoncentrace v obraně a díky tomu bylo do poloviny srovnáno.
V začátku druhé půle naše chyby v presinku pokračovaly a tak šel soupeř znovu do vedení až o 7 bodů. Museli jsme naši obranu změnit na zónovou a to se ukázalo jako rozhodující. Zastavili jsme nápor domácích a díky dvěma trojkám v závěru čtvrtiny znovu  vyrovnali stav.
Úvod do posledního hracího období nám vyšel fantasticky. Šňůrou 12 bodů (z toho tři trojky) jsme domácím odskočily a rozhodli o našem vítězství. Soupeř jen v závěru korigoval výšku porážky z 19 na 11 bodů.
V utkání střelecky zářil Jakub Kocián, který dal 23 bodů (z toho 5 trojek). Je však třeba pochválit všechny hráče za přistup a bojovnost v opravdu nelehkém utkání. Za pozornost také stojí celkem 13 úspěšných tříbodových pokusů.
TH: 24/9 = 37,5% - katastrofa!!!
Body: Kocian 23 (5x 3 b.), Lečbych K. 14 (4/3; 3x 3 b.), Ondřej L. 11 (7/3), Urbánek 9 (2/0; 3x 3 b.), Krejčiřík R. 8 (3/2, 2 x 3 b.) Rožek 3 (4/1), Kallus 2, Jankových 2, Kelíšek P. 0 (4/0)