Dohrávky jsme zvládli na 50%

627b4242a3803

Naše družstvo hráček do 17 let (ročníky 2005 a mladší) uzavřelo soutěž dvěma dohrávkami odložených utkání s bilancí dvou výher a dvou porážek. V sobotu 30. 4. v Lanžhotě a v neděli 8. 5. 2022 v Litomyšli.

Sokol Lanžhot – BK Spartak

1. zápas 72:58 (19:16, 35:27, 56:41)

2. zápas 87:53 (23:20, 45:32, 64:43)

ADFORS Litomyšl – BK Spartak

1. zápas 44:47 (15:13, 23:21, 37:31)

2. zápas 35:51 (12:17, 24:36, 27:43)

Poslední dubnovou sobotu jsme odehráli první z dohrávek u soupeřek v Lanžhotě. V prvním utkání jsme sehráli poměrně vyrovnanou první čtvrtinu. Domácí hráčky pak postupně získaly náskok, který si udržovaly především zásluhou útočných doskoků, kdy se dostávaly ke druhé a třetí střele. Jako rozhodujíc se ukázala třetí čtvrtina. Domácí trestaly všechny naše chyby rychlými protiútoky a navýšily svůj náskok na 15 bodů. Naše snaha v posledním hracím období o zvrat už byla marná. Povedlo se nám díky trojkám stáhnout rozdíl skóre na 7 bodů, ale to bylo vše a domácí hráčky si zkušeně pohlídaly závěr zápasu.

Do druhého utkání jsme vstoupili velmi dobře a až do páté minuty druhé čtvrtiny bylo utkání vyrovnané. Pak bohužel přišla 13 bodová šňůra domácích, která rozhodla o výsledku. Hráčky se postupně propadaly do herní bídy, kupily školácké chyby a výsledkem byla vysoká a snadná výhra domácích.
Družstvo střelecky táhla po oba zápasy Lucka Kučerová. V prvním zápase se k ní přidala ještě Nela Stehlíková a Katka Harnová, ve druhém pak už jen bohužel Nela Bábíčková.

V neděli 08.05. jsme uzavírali sezónu zápasy v Litomyšli. Silně oslabené domácí družstvo v začátku prvního zápasu nás poměrně snadno přehrávalo i díky naší tragické střelbě z pod koše. Naštěstí jsme zlepšili obranu a postupně vyrovnali s domácím družstvem krok. Po přestávce naše mizérie v zakončování pokračovala. Sedm minut třetí čtvrtiny jsme nedali ani bod a už to vypadalo, že domácí zápas ovládnou. Naštěstí jsme v posledním hracím období zabrali. Zlepšenou obranou a rychlým přechodem do protiútoku jsme se bodově dotáhli. V posledních třech minutách jsem překlopili skóre na svoji stranu a dotáhli utkání se štěstím do vítězného konce.

Ve druhém utkání jsme hráli prim už od začátku zápasu. Od prvním minuty jsme vedli, a i přes střelecký výpadek ve druhé půli jsme oslabeným domácím nedali žádnou šanci na zvrat v zápase.

Body:
Lanžhot – UB:
Hubáčková 2/0, Kučerová 16/15 (3x 3 b.; TH 3/0), Harnová 13/8 (1x 3 b.; TH 6/3, Stehlíková 16/6 (1x 3 b.; TH 5/1),Vokšická 3/4 (TH 3/1), Bábíčková 8/20 (TH 2/0), Popelková, Mošťková, Šimoníková, Křelinová

Trestné hody: 13/5 (38,5%) a 10/0 (0%)

Litomyšl - UB:
Kučerová 8/10 (3x 3 b.; TH 8/1), Harnová 11/19 (2x 3 b.; TH 2/2), Stehlíková 16/16 (TH 6/4), Vokšická 2/2, Bábíčková N. 6/2 (TH 2/0), Mošťková 2/2, Šimoníková 2/0, Popelková

Trestné hody: 10/5 (50%) a 8/2 (25%)