Drama na druhou a supergirls zakončily soutěž

570faf8260a9d

V neděli 10.4. jsme sehráli poslední dvojzápas této sezóny s kvalitním týmem z Prostějova. Ani případné dvě vítězství by nás neposunuly na třetí místo, proto šlo hlavně o vrácení dvou porážek z venkovního utkání.

BK Spartak - OP Prostějov

1. zápas 51:48

2. zápas 40:39

Fotografie a video ZDE

Pohled trenéra Dušana Baliji:

První zápas holky začaly skvěle. Dobře bránily a dařilo se dávat lehké koše. Proto jsme také od začátku vedli a první čtvrtina skončila zaslouženým vedením 18:5. Zato ve druhé čtvrtině nás postihl výpadek, kdy holky přestaly pozorně bránit a v útoku jsme začali ztrácet míče po triviálních chybách, které jsou běžně vidět v naší přípravce, ale již nemají co dělat v kategorii U13. Po vystřídání chybujících hráček jsme srovnali krok se soupeřem a podařilo se nám držet těsné vedení. Výrazný obrat přišel během třetí čtvrtiny, která byla kopií té úvodní a náš náskok narostl na relativně bezpečných deset bodů. Jenomže začala závěrečná čtvrtina a opět výpadek proudu v některých hráčkách. Během tří minut jsme nedali ani bod a soupeř se během této chvilky dostal do vedení 47:48. Během posledních dvou minut neproměnila trestné hody Vika a následně ani Kiki. Ta nás posunula do vedení až proměněným nájezdem a z dalšího útoku potvrdila povedenou střelou, že tento napínavý zápas již vyhrajeme těsným rozdílem 51:48.

Body v prvním zápase: Kiki 24, Viki 9, Maki 2, Teri 6, Ami 2, Žany 8

Druhý zápas byl svým způsobem podobný, ale přitom jiný. První čtvrtinu jsme prohráli 7:8. Probrali jsme se až na začátku druhé čtvrtiny, kdy jsme během tří minut s přehledem odskočili soupeři na 17:8 a opět jen díky velkým chybám jsme dovolili soupeři se znou chytnout. Ten náš náskok mírně snížil a do druhé půle hry se šlo za stavu 24:18. Začátek třetí čtvrtiny jsme zahráli skvěle. Dostali jsme se do vedení o dvanáct bodů a jako již několikrát, následovalo selhání životních funkcí. Útok i obrana byla nefunkční a soupeř náš náskok snížil na šest bodů. Za stavu 36:30 jsme šli do závěrečné čtvrtiny. Náskok pěti bodů se nám dařilo držet téměř až do samého závěru, než Maki začala testovat odolnost mého organismu na stres. Dvakrát darovala míč soupeři a rázem se náš náskok smrskl na jeden bod. Následoval faul na Viki, která proměnila jeden trestní hod a v samém závěru mohl vyrovnat soupeř z trestných hodů, ale k našemu nadšení napodobila Vikču a dala také jen jednu šestku. Po dramatické koncovce jsme mohli slavit i druhé vítězství, tentokrát s nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu 40:39.

Body v druhém zápase: Maki 12, Žany 7, Kiki 9, Teri 3, Viki 7, Ami 2

Celá sezóna nám jasně ukázala, že musí dojít k rozdělení tak početného týmu (v současnosti 22 hráček) do dvou kategorií. Současné mladší hráčky nemají šanci v této kategorii obstát, navíc v následující sezóně budeme zařazeni do kategorie U15 a tam budou mít problémy i ty nejlepší. Mladším hráčkám bude doporučena kategorie U12, kde budou mít možnost hrát proti stejně starým hráčkám a jistě se stanou oporami nového týmu.

Zbylý tým začne od příštího týdne trénovat s většími míči a v jednání jsou i přípravné zápasy, kde nepůjde primárně o výsledek (vítězný zápas je podstatou klubového sportu, na rozdíl od sportovních kroužků) a zahrají si více hráčky z lavičky.

Závěrem děkuji rodičům za podporu v hledišti a holkám za předvedený výkon v posledním dvojutkání i v celé sezóně.