Dušanovy holky jsou na 3. místě

5c1a9e1a0829f

Během prosince jsme absolvovali dva úplně odlišné dvojzápasy. Prvním soupeřem byl Tišnov (1. 12.), který má za sebou tříletou ligovou zkušenost a druhým BBK Brno (15. 12.), které stejně jako my hrálo neúspěšně kvalifikaci o postup do ligy WU17.

BK Spartak – SKB Tišnov

1. zápas 49:75 (21:11, 30:40 , 40:52)

2. zápas 46:78 (19:19, 29:42, 41:60)

Fotky ZDE

Zápas s Tišnovem jsme začali opravdu skvěle. Po pěti minutách jsme vedli 11:2 a po úvodní čtvrtině svítilo na tabuli krásné skóre 21:11. I první polovinu druhé čtvrtiny jsme měli zápas stále pod kontrolou. K úplnému kolapsu došlo během posledních tří minut, které jsme prohráli 1:18. Díky tomu se soupeř dostal do vedení a s poločasovým skórem 30:40 jsme již nemohli být spokojení. Třetí čtvrtinu jsem vsadil na hru s úzkou rotací sedmi hráček, ale ani to nepřineslo smazání ztráty. Zbytek utkání si již zahrály všechny hráčky. Druhý zápas byl od samého začátku absolutně vyrovnaný a v mírném vedení jsme se se soupeřem průběžně střídali. To dokládá i nerozhodné skóre po první čtvrtině 19:19. Ach ty druhé čtvrtiny. Tentokrát došlo ke zlomu ihned od začátku druhé čtvrtiny, kdy jsme soupeři dovolili dát deset bodů v řadě a celou čtvrtinu prohráli 10:23. Ve zbylých dvaceti minutách si zahrály opět všechny hráčky a pocítily kvalitu soupeře. V obou zápasech s výjimkou obou prvních čtvrtin nám chyběla bojovnost, odvaha jednotlivce vzít na sebe odpovědnost a tím strhnout zbytek týmu. Naopak jsme soupeři darovali příliš velké množství míčů po našich hloupých ztrátách ať z nahrávek (často soupeři přímo do rukou), nebo z driblinku. Námi nabídnuté příležitosti soupeř s vysokou úspěšností proměňoval a za těchto okolností nemůžeme pomýšlet na výhru.

Body 1. zápas: Kika 18 (8:5), Viki 7 (6/1), Radka 2 (4/2), Adel 6, Terka 8 (3/2), Simča 5 (2/1), Lucka 3 (1/1)

Body 2. Zápas: Kika 16, Simča 10 (5/2), Radka 2, Lucka 4, Kamča 5 (4/3), Adel 3 (2/1), Viki 6 (4/3)

BBK Brno – BK Spartak

1. zápas 45:101 (5:36, 22:62, 39:84)

2. zápas 38:92 (8:13, 18:36, 28:65)

Fotky ZDE

K utkání s BBK Brno jsme vyrazili včetně Maki a Tony, které hostují do ligového Prostějova a tak chyběla jen omluvená Simča. Důvěru do úvodní čtvrtiny dostaly stálice této sezóny vedené Kikou společně s Luckou, Adel, Vikou a Kamčou. Ty doslova zaklekly na soupeře a po pěti minutách si k vánocům nadělily vedení 0:18. Došlo k hromadnému vystřídání všech pěti hráček a možnost se předvést dostala pětka vedená Maki a Tony společně s Terkou, Anet a Radkou. Ty navázaly na dobrý výkon první pětice a první čtvrtinu jsme vyhráli 5:36. Od druhé čtvrtiny do zbylých tří částí prvního zápasu a celý druhý zápas jsem primárně nechal hrát ne tolik vytěžované hráčky (Bára, Kačka, Denča), které oba zápasy proti tomuto soupeři dokázaly společně s ostatními bezpečně dovést do vítězného konce.

Body 1. zápas: Kamča 6, Kika 32 (3/3), Adel 13 (1/1), Maki 12 (4/2), Tony 18 (6/4), Terka 8, Anet 2, Lucka 6, Bára 2, Viki 2

Body 2. Zápas: Adel 4, Viki 11, Kamča 4, Maki 13 (2/1), Tony 9 (6/3), Kika 35 (2/1), Lucka 4, Terka 4 (2/2), Radka 2 (2/2), Bára 2, Kačka 4

Všechna čtyři utkání ukázala velké zlepšení v proměňování trestných hodů. Celkem jsme jich házeli 67 a z toho se nám podařilo proměnit 40, což je velice dobrá úspěšnost. Do další části soutěže musíme zapracovat na výrazně rychlejším přechodu do útoku a agresivnějším pojetí hry. Jedině tak dokážeme držet krok se soupeřem, který je většinou o rok starší a tato naše nevýhoda se smaže až příští sezónu.