Dvě zbytečné porážky na závěr sezóny

513da2dc0fb6aDSC07428
Poslední kolo soutěže U17 již z našeho pohledu nemohlo přinést změnu v umístění. Mohli jsme však porazit jeden z týmů, který se umístil před námi. Bohužel se nám to nepovedlo

BK Spartak - TJ Třebíč 61:73 (13:18, 35:34, 55:52)
Do zápasu jsme vstoupili se zbytečným respektem. Ten se projevoval především v nevynucených chybách a ztrátách, které soupeř nemilosrdně trestal. Naštěstí jsme se útoku zpřesnili, začali hrát více pod koš a díky tomu jsme se bodově dotáhli na soupeře.  V závěru poločasu jsme se díky sérii rychlých protiútoků dokonce dostali do vedení.
Ve třetí čtvrtině jsme se i díky několika úspěšným trojkovým pokusům udrželi ve vedení a vše nasvědčovalo tomu, že bychom mohli dovést utkání do vítězného konce.
Bohužel v posledním hracím období jsme totálně propadli v útoku, nedávali jsme jasné střely z pod koše, ztráceli přihrávky a tím jsme se v podstatě připravili o vítězství v zápase. Krutou tečkou pak byla poslední minuta, kdy soupeř sedmi body v řadě navýšil rozdíl ve skóre až na konečných 13 bodů.
Je to velká škoda. Byli jsme více než vyrovnaným týmem, ale bohužel rozhodlo větší množství chyb na naší straně.
TH:  18/7 = 38,9% - mizerné!
Body: Zálešák 22 (6/4), Lečbych K. 10 (1x 3 b.;2/1), Urbánek 9 (3x 3 b.), Kelíšek P. 9 (4/1), Kocian 8 (2/0),  Jankových 2, Krejčiřík 1 (2/1)

BK Spartak – TJ Třebíč 57:62 (12:16, 29:30, 42:50)
Do odvety jsme vstoupili se zónovou obranou, která se nám poměrně osvědčila již v prvním zápase. Soupeř s ní měl v postupném protiútoku docela problémy. Bohužel, špatné nahrávky a chyby v útoku darovali hostům body díky nekompromisním rychlým protiútokům. Pokračoval tak obraz hry z prvního zápasu.
Přesto se nám povedlo znovu do poloviny zápasu srovnat skóre.
Bohužel ve třetí čtvrtině jsme znovu totálně propadli v útoku. Nepřesné, nedůrazné a zbrklé zakončení, absence hry na dlouhé hráče a další a další ztráty nahrávali hostům. I když se nám povedlo vyfaulovat nejlepší střelce a hráče Janíka, křeč, ve které jsme se nacházeli, se nám nepovedlo překonat. Zřejmě se zde projevila i celková únava hráčů po náročné sezóně.
I když jsme se v posledním hracím období nakrátko dostali do vedení, závěr znovu bohužel patřil hostům. Osmi body v řadě rozhodli zápas a právem si od nás vezou 4 body. Je to velká škoda, protože zde jsme byli vítězství opravdu velmi blízko.
Střelba: TH: 14/8 = 57,1%
Body: Zálešák 24 (4/2), Lečbych K. 16 (3x 3 b.; 1/1), Jankových 8 (3/2), Fanta 7 (4/3), Kocian 2