Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Fénix povstal z popela

5c5138c7a0d9a

V sobotu 26.1. 2019 jsme na domácí palubovce přivítali dosud neporažený tým z Vyškova, který přijel v plné sestavě včetně dvou ligových hráček proti našim osmi statečným.

Když se takto s odstupem dvou dní v klidu zamyslím, tak se jednalo o klasický případ ženského basketbalu, kdy po prvozápasovém bezdůvodném propadáku následuje určitý boj o holý život v maximálním tempu až do konce, spojený s následnými křečemi a svalovou horečkou.

BK Spartak - BK Maják Vyškov

1. zápas 39:74 (3:20, 14:37, 26:56)

2. zápas 60:58 (19:13, 39:23, 46:40)

K prvnímu zápasu, kdy z naší strany byla vidět jen basketbalová tma a absolutní odevzdanost bez náznaků bojovnosti, není co víc dodávat, jen snad přání, aby se to již neopakovalo. Zato ve druhém zápase již byl vidět nebojácný, tvořivý a rychlý basketbal, který po holkách vyžaduji. Soupeře se nám od začátku podařilo naší hrou zaskočit a v poločase jsme vedli nejvyšším rozdílem zápasu 39:23. Třetí čtvrtina byla ve znamení náporu soupeře. Ten vysunul obranu na celé hřiště a zvýšil agresivitu. Došlo k několika ztrátám a soupeř začal ukrajovat z našeho náskoku. Před poslední čtvrtinou jsme vedli již jen o šest bodů 46:40 a byla před námi napínavá koncovka. Dvě minuty před koncem soupeř úspěšnou trojkou vyrovnal na 57:57 a vše rozhodly naše úspěšnější trestné hody, kdy Kika proměnila oba dva, Simča jeden ze dvou, oproti soupeřově jednomu úspěšnému ze čtyř pokusů. Na holkách byla vidět neopakovatelná a čistá radost, že dokázaly vyhrát proti nejlepšímu týmu soutěže těsným rozdílem dvou bodů a přesně i pro tyto chvilky to hrajeme. Zápas jsme de-facto odehráli v úzké rotaci šesti hráček a všechny holky nechaly na hřišti maximum. Skvěle zahrála Lucka, která o dva roky staršímu soupeři pěkně motala hlavu a odehrála svůj nejlepší zápas. Kika s nadstandardní úspěšností trestných hodů (12/8) nás stále držela nad vodou a s jistotou zabezpečovala průběžný přísun bodů. Navíc měla štěstí, že jsem kvůli ní v závěru nezlomil taktické desky :-). Simča zase ochotně dřela v obraně a ještě zvládala vybíhat do většiny rychlých protiútoků.

Body 1.zápas: Simča 13 (6/2), Viki 7 (4/2), Kika 6 (2/0), Anet 2, Radka 4, Lucka 5 (4/1), Adel 2

Body 2.zápas: Kika 16 (12/8), Simča 12 (8/4), Adel 7 (2/1), Terka 4, Lucka 14 (4/2), Viki 7 (6/1)

Dalším soupeřem nám budou 23. 2. Vlčice ze Žďáru, se kterými svedeme boj o třetí místo v tabulce.

Díky za stálou podporu a že jste vydrželi v hledišti na druhý zápas.