Hokus pokus při zápasech WU15 v Blansku

58f24e5cad425

Předposlední dvojutkání sezóny jsme sehráli v neděli 9. 4. v Blansku. Jde o soupeře, kterého bychom měli porazit rozdílem třídy (cca o 20-30 bodů).

BK Blansko – BK Spartak

1. zápas 41:47

2. zápas 42:51

Zápas začal v ospalém tempu, plném chyb, nepřesností a neschopnosti dát koš i z vyložené šance a to na obou stranách. První bod se podařilo dát soupeři z trestných hodů a to až po čtyřech minutách. My jsme si museli počkat ještě o další nekonečnou minutu déle, kdy Kika byla faulovaná, proměnila oba trestné hody a my jsme po pěti minutách nevzhledného basketbalu mohli slavit průběžné těsné hokejové vedení 1:2 …. hurá, máme k výhře blíž. Do poločasu se hra za mého neustálého pobízení k aktivitě a vytýkání chyb ustálila a vedli jsme rozdílem devíti bodů. Na druhý poločas jsem holkám řekl, že na ně nebudu „řvát“, protože podle jedné teorie je tím dostávám do stresu a proto dělají v zápase chyby. Navíc se na zápasy kvůli stejnému důvodu údajně vůbec netěší. Já se tedy konečně v klidu posadil k pohodovému sledování druhého poločasu a mohl začít pokus bezstresového basketbalu jistě plný spokojených a vysmátých hráček. Ale to se nekonalo. Místo pokračování v náporu na již načatého soupeře a výhra o již zmiňovaných 20-30 bodů jsme obě čtvrtiny prohráli a jen díky neschopnosti soupeře trestat naše chyby a hlavně proměňovat vyložené šance jsme uhájili těsné vítězství. Pozitivní byl fakt, že se samy holky začaly povzbuzovat jak na hřišti, tak i na lavičce. Vytýkaly si chyby v obraně a celkově lépe spolu komunikovaly. Nejhlasitější byla samozřejmě Lucka, která prožívá každý zápas.

Stejný pokus jsem udělal i v druhém zápase, bohužel se stejným výsledkem. Ve chvíli, kdy je na holky vytvořený z mé strany tlak, tak fungují velice dobře a na předváděnou hru se dá dívat. Jakmile tlak na hráče zmizí, jsme svědky něčeho nesourodého, nesehraného, nefungujícího a to odpovídá sportovnímu kroužku a ne klubu, který se zabývá výkonnostním sportem. Aktivní účast trenéra na zápasech, ono pobízení, vynucování větší aktivity, nebo chcete-li řvaní je nutností. V opačném případě se jedná o již zmiňovaný kroužek, nebo je trenérovi výsledek zápasu ukradený (seznam kroužků najdete na http://www.krouzky.cz/).

V obou zápasech velice pěkně zahrála Adel a Terka. Obě dostaly hodně minut a bylo na ně spolehnutí. Žaňule si dojem ze svého výkonu kazila opět neproměňováním tutových dvojtaktů a klasickým zakopáváním o lajnu, ale jinak pěkný výkon jak v útoku, tak v obraně. Kika sice dala hodně bodů, ale v obraně to bylo opravdu mizerné a bez obrany to nejde. Více minut na hřišti dostala i Kamča, protože fungovala v obraně a bezpečně mazala pokusy soupeře. Zato Simča prospala obě utkání … to musela být noční pařba. Maki zahrála slušně první zápas, ale ve druhém se již ztrácela, protože jí chyběly síly. Tony se v prvním zápase střelecky nedařilo, body dávala z TH až ve druhém zápase, ale je na ní vidět ochota na hřišti umřít a jde do každého souboje. Benjamínek Lucka to má v hlavě nastavené stejně a je jen otázka času, kdy začne soupeři sázet více bodů. Diana s Radkou a Ami se nijak výrazněji neprosadily. Radka patří k začátečníkům, Ami měla pár slušných chvilek, ale následně propadne v obraně, kde jí chybí potřebný důraz a ochota zpotit se a Dia by vzhledem k odtrénovaným rokům mohla být basketbalově někde jinde.

Body v 1. zápase: Kika 17 bodů TH 4/3, Terka 6, Maki 8  2/2, Žany 8, Adel 4  2/2, Lucka 2, Kamča 2, Simča 0  2/0

Body v 2. Zápase: Terka 12 bodů TH 2/0, Žany 10  4/2, Kika 12  4/2, Tony 4  6/4, Kamča 2, Ami 2, Adel 2, Simča 4, Maki 3

K poslednímu dvojzápasu jedeme 22. 4. do Brna.