Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Hořká a zbytečná prohra bez kapitána

5301df58a0805Vykřičník

Po utkání s minižačkami spěchal trenér Balija rychle do Mohelnice, kde v sobotu družstvo mužů A nastoupilo proti papírově slabšímu soupeři. Z utkání byl omluvený Mira Mrlík, Tomáš Zálešák a bohužel na poslední chvíli i kapitán a srdcař týmu Jirka Kratěna.

TJ MEZ Mohelnice – BK Spartak

60:52

Zápas pro náš tým nezačal vůbec špatně a po pěti minutách jsme vedli 13:4. Soupeř reagoval oddechovým časem a přešel z osobní obrany na zónovou, což nám začalo dělat problémy a nebyli jsme schopni se najednou prosadit. První čtvrtina skončila našim mírným vedením 13:9. Začátek druhé byl pokračováním špatného výkonu z úvodní části a za chvíli jsme prohrávali 19:14. Dokázali jsem se prosadit až během posledních dvou minut a poločas jsem nakonec vyhráli 21:18. Druhá půle byla ještě víc jako na houpačce, kdy jsme pětkrát vedení v zápase ztratili, ale znovu jsme ho dokázali získat. Pět minut před koncem zápasu se soupeř opět dostal do vedení, na což jsme již i přes zjevnou snahu nedokázali odpovědět. Vše bylo navíc dokonáno vyloučením Jirky Krejčiříka pro pátou osobní chybu.

Soupeř z Mohelnice nás dokázal posadil zpět na zadek s tím, že absolvovat jakýkoliv zápas s oslabenou sestavou může překazit snahu vrátit A tým mužů zpět do vyšší soutěže.