Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Kadeti v Karviné nezaváhali

562bb90ac9caa

Do Karviné se v neděli 16. 3. vypravili kadeti U17 trenéra Floreše. Brzy ráno tým odjížděl, aby už v 9.00 nastoupili k prvnímu ze dvou zápasů.

Sokol Karviná – BK Spartak

1. zápas 35:54 ZÁPIS

2. zápas 66:84 ZÁPIS

Úvod byl z naší strany zcela jednoznačný a v první minutě jsme vedli už 8:0. Soupeř působil hodně odevzdaně. Když však došlo ke zranění Ondry Rožka a pro silné krvácení musel odstoupit, soupeř si dodal větší odvahy a začal „zlobit“. Těsná osobní obrana, jako už poněkolikáté, činila našim klukům problémy a trvalo chvíli, než si uvědomili, jak snadné je se s tímto způsobem bránění vypořádat. Poradili jsme si a zvítězili 54:35.

Druhý souboj byl zcela jiný. Už v úvodní čtvrtině jsme obdrželi technickou chybu za špatné střídání a to určitě klid do našich řad nevneslo. Absolutně vyrovnaná první půle svědčí o chuti soupeře urvat oba body za druhý zápas. Po pauze se náš tým uklidnil a začal hrát svoji hru. Závěr patřil už pouze našim barvám a překvapení jsme domácím odmítli.

Letošní nabitý program U17 pokračuje. Máme před sebou ještě 4 dvojutkání a další nás čeká 2. 4. doma s Krnovem.