Marný boj v Tišnově

5ded1ebacdfbb

V sobotu od 10 hodin nastoupily žákyně WU15 ke dvěma zápasům 6. kola Nadregionální ligy. Přes velkou snahu nebylo naše družstvo v Tišnově úspěšné.

SKB Tišnov - BK Spartak

1. zápas 82:51 (29:8, 48:21, 64:36)

2. zápas 67:56 (16:12, 30:33, 46:45)

Přestože jsme měli poměrně dlouhou dobu na rozcvičení, úvodní čtvrtinu prvního utkání jsme prospali. Hořeli jsme v obraně, lacině ztráceli míče a nezakončili ani ty nejvyloženější šance. Utkání znovu vypadalo na další debakl.
Naštěstí od dalšího herního období jsme zvedli hlavu. Zlepšila se bojovnost i obrana, dokázali jsme domácí hráčky dostat místy pod tlak a předvedli i několik pohledných akcí. I když jsme nedokázali dohnat manko z první čtvrtiny, zbytek utkání byl vyrovnaný. Děvčata si tak ověřila, že dokáží být domácím vyrovnaným soupeřem.

To se projevilo i ve druhém utkání. Do něj vstoupil z naší strany úplně jiný tým. Bojovný, odhodlaný udělat maximum pro co nejlepší výsledek. K velkému výkonu se vypjala Nela Stehlíková, která zaznamenala 20 z celkem 33 poločasových bodů. Magda Hubáčková zase skvěle bránila domácí rozehrávačku. Výsledkem bylo poločasové vedení o 3 body. Byla velká škoda, že se nepovedlo díky některým zbytečným chybám vytvořit si větší náskok.
Přetahovaná o body pokračovala až do 7. minuty poslední čtvrtiny. V té chvíli jsme vedli opět o tři body.
Pak začala úřadovat patrně nejlepší hráčka domácích s číslem 8, Anna Eklová. V posledních třech minutách dala sama 12 bodů. My jsme naopak i díky určité herní nekázni už nedokázali skórovat. Výsledkem je prohra o 11. Je to velká škoda, protože toto utkání se dalo určitě vyhrát.

Doufejme, že výkon z tohoto utkání je příslibem ke zlepšeným výkonům v dalších utkáních.

Trestné hody: v prvním zápasu 18/7 (38,9%), ve druhém zápasu 16/9 (56,3%)

Body: Hubáčková 4/3 (TH 4/1), Kučerová 8/5 (TH 8/3), Kutnarová 0/2 (TH 2/0), Řezníčková 1/0 (TH 2/1), Stehlíková 14/30 (1x 3 b., TH 8/7), Vokšická 7/6 (TH 6/3), Popelková, Bábíčková N. 12/8, Kubíková, Fojtáchová 5/2 (TH 4/1), Jurčová, Mošťková 2/0