Minižákyně U13 úspěšně ve Zlíně

56239691ce156

V sobotu 17.10. zahájilo družstvo děvčat U13 novou sezónu dvěma zápasy ve Zlíně. Z devatenáctičlenného kádru bylo vybráno patnáct statečných, protože víc hráčů nelze dát na soupisku.

Gemini Zlín - BK Spartak

1. zápas 60:29

2. zápas 60:25

Začátek prvního zápasu se nám nevyvedl a po chybách jsem rychle prohrávali 5:0. Po tomto nečekaném úvodu se konečně dostal do provozní teploty i náš tým a body konečně začaly sázet Maki s Kiki. První čtvrtina skončila našim vítězstvím 11:9 a do druhé čtvrtiny se šlo s velkým očekáváním. Druhá pětka začala s velkým nasazením, nedala soupeři mnoho příležitostí ke skórování a holky sázely soupeři koš za košem. V této čtvrtině zahrála skvěle Žanda, která tentokrát nezakopávala o lajny a předvedla, jak je potřeba bojovat o každý míč. Sebedůvěra soupeře byla zlomena a v poločase jsme již vedli 23:13. V druhé půli si již trenér Dušan Balija dovolil větší rotaci hráček, aby si zahrály pokud možno všechny. Zápas skončil našim přesvědčivým vítězstvím 60:29 a ocenění MVP si jednoznačně zaslouží již zmiňovaná Žany, která do zápasu dala maximum a hlavně důležitý impuls k poražení soupeře.

Bodovaly: Kiki 17, Maki 12, Žany 12, Lucka 5, Viki 4, Terka 4, Ami 6

Do druhého zápasu vletěly děvčata jako největší fúrie a po první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 18:1 ležel Zlín na lopatkách. Poločas se skórem 32:8 mluví za vše a zastavili jsme se na solidních 60:25. Opět došlo k vystřídání všech patnácti hráček, aby každá aspoň chvíli mohla nasát atmosféru zápasu a domů si vezla pocit, že byla součástí sobotního vítězství. MVP druhého zápasu bych rozdělil mezi Maki, Kiki a Viki, které opravdu zahrály skvěle.

Bodovaly: Maki 9, Žany 2, Viki 12, Kiki 23, Dia 1, Kika 2, Ami 3, Lucka 6, Teri 2

Další zápas je přesunutý na středu 28.10. a v 9 hodin hrajeme na palubovce Olomouce.

Moc děkujeme za podporu rodičům, kteří se přijeli podívat do Zlína a také za ochotu přizpůsobit rodinný program našim hracím dnům.