Muži a na dně tabulky

549d486d1fc9d141220 Ihring
Druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod se v rozlúčce s rokem 2014 ze dna tabulky neodpoutali. V souboji dvojiček s Kroměříží si totiž na konto připsali jen jedno vítězství, pod které se výrazně podepsal Michal Dostál, autor 37 bodů. V odvetě Broďané nezvládli druhý poločas.

BK Spartak – Slavia Kroměříž 93:72
I když měli Broďané v sobotu 20. 12. raketový start, když vedli 6:0, brzy o náskok přišli a po celý první poločas tahali za kratší konec. Hanáci totiž přijeli s mladými rychlonohými hráči, na které domácí dlouho hledali účinnou protizbraň. „Mírnou převahu jsme měli jen pod koši, jinak jsme byli o hodně pomalejší,“ přiznal Miroslav Mikel, trenér Uherského Brodu. Do druhého poločasu týmu naordinoval zónovou obranu a hosté jako mávnutím kouzelného proutku ztratili pevnou půdu pod nohama. Spartak pětibodovou šňůrou otočil skóre a před poslední desetiminutovkou si vytvořil osmibodový náskok (63:55). „Hned v nástupu jsme dali trojku a zápas nabral jednoznačný směr. V závěru jsme pak ještě soupeři uštědřili desetibodovou šňůru,“ uvedl Mikel. Hráčem zápasu byl Michal Dostál, který nasázel 37 bodů. „Odehrál skvělou partii, hrál kolektivně, prosazoval se zpod koše i z trestných hodů,“ potvrdil lodivod.
Body: Dostál 37, Ihring 19, Vícha 12, Mikel 11, Vítek 4, Kratěna 4, Povolný 2, Rubecký 2, Krejčiřík 2. Poločas 36:38.

Slavia Kroměříž – BK Spartak 85:72
Odvetu v neděli 21. 12. už Broďané nezvládli. Ještě po první čtvrtině přitom vedli 22:14 a vše nasvědčovalo tomu, že je třetí vítězství v sezoně odpoutá ze dna tabulky. Jenže od druhé části hosté polevili, náskok nezvýšili a vrátili domácí mladíky do hry. „Když jsme pak na začátku druhého poločasu čtyři minuty nedali ani koš, soupeř srovnal na 42:42. Kluci znervózněli a začali se bát o výsledek,“ kroutí hlavou Mikel. Po třetí části svítily na ukazateli skóre dvě pětapadesátky, takže nebylo nic rozhodnuto. Závěr však lépe zvládli domácí, kteří zásluhou pěti trojek získali pětibodový náskok, který v závěru skoro ztrojnásobili. „Už jsme hráli vabank, riskovali, faulovali a nabízeli soupeři šestky. Bohužel sami jsme střelecky paběrkovali,“ posteskl si Mikel. Jeho výběr tak přezimuje poslední a čeká jej perné jaro.
Body: Dostál 21, Ihring 13, Vícha 13, Mikel 9, Vítek 6, Kratěna 6, Povolný 2, Rubecký 2. Poločas 33:40.