Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Muži B venku znovu neuspěli

563fb257d7744

Muži B minulý týden odehráli poslední letošní utkání na palubovkách soupeřů. Pětiminutové výpadky v obou utkáních nás stály možné vítězství.

TJ Sokol Hodonín - BK Spartak B

69:58 (27:14, 43:24, 56:36)

Do utkání jsme vstoupili aktivně a  chutí. Získali jsme si mírný náskok a zdálo se, že bychom v tomto zápase mohli hrát o naše první body z venku. Bohužel domácí po time-outu  v páté minutě změnili obranu. Začali hrát zónu, nám se nedařila střelba. Navíc domácí trefili po sobě 3 trojky. Tento úsek jsme prohráli 17:1 a najednou bylo vše jinak.
Ani ve druhé čtvrtině to z naší strany nebyla žádná sláva. Přesto jsme již se soupeřem docela drželi bodově krok.
Třetí hrací období bylo ještě vyrovnanější. Domácí dílem prostřídali, dílem z našich hráčů odpadla psychická deka a tak jsem v této čtvrtině hráli vyrovnaně.
Poslední část hry jsme začali náporem. Konečně jsme trefili nějaké trojky, povedlo se nám zahrát i rychle do předu a začali jsme ukrajovat z náskoku domácích. Víc jak snížit rozdíl na 11 bodů se nám ale už nepovedlo.

TH: 18/9 = 50%

Body: Krejčiřík R. 10 (3x 3 b.), Sobota 10. (2/0), Buráň 10 (2x 3 b.; 6/4), Smrž 7 (2/1), Kocián 7 (1x 3 b.), Krejčiřík J. 6 (6/2), Lečbych K. 6, Vajdík 2 (2/2)

TJ Znojmo - BK Spartak B

80:62 (19:21, 34:39, 64:49)

V sobotním utkání jsme byli oslabeni hned o 2 hráče páteční sestavy, takže jsme k utkání cestovali jen v 7 lidech. I v sobotu jsme do utkání vstoupili s velkou chutí. Dařila se nám střelba a hráli jsme i dobře pod koš. Jen byla škoda, že díky okénkům v obraně s námi drželi domácí neustále bodový kontakt.
Podobně proběhla i druhá čtvrtina. Zde se nám podařilo navýšit náskok na poločasových 5 bodů.
Začátek druhů půle také nenaznačoval  změnu ve vývoji utkání. Bohužel mezi třetí a devátou minuto našim hráčům došli síly. Tento úsek jsme prohráli 17:0 a o výsledku utkání bylo rozhodnuto.
Poslední  úsek hry jsme se pak jen snažili zkorigovat pro nás nepříznivý výsledek.
Na tomto utkání se velmi negativně projevil nedostatek hráčů zejména pod košem, kdy ve druhé půli oběma dlouhým, kteří hráli bez střídání došli síly.

TH: 11/7 = 63,6%

BodyKrejčiřík J. 22 (2/2), Lečbych 10 (2x 3 b.; 2/2), Jankových 7 (2/1), Buráň 7 (1x 3 b.), Krejčiřík R. 6 (2x 3 b.), Kocián 6 (4/2), Vajdík