Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Muži B vezou jedno vítězství

57e2d2d942859

Do nové sezóny vstoupilo o tomto víkendu i družstvo mužů „B“. Zařazení  7 hráčů družstva U19 značně omladilo družstvo a mělo by přispět k růstu výkonnosti těchto hráčů a jejich hladšímu přechodu do mužské kategorie.

TJ Sokol Hodonín - BK Spartak  75:44 (23:7, 45:12, 60:24)

Hodonín má silné družstvo, hrající dynamický a silový basketbal. Pro hráče U19 to byl zejména v prvním poločase viditelný šok. Nervozita a i tlak soupeře jim svazoval ruce. V úvodu jsme neproměnili několik lehkých střel z pod koše a najednou tady byl rychle narůstající rozdíl ve skóre. Domácí měli převahu, po našich chybách v útoku nás drtili rychlými protiútoky a v postupném útoku jak přesnou střelbou za 3 body, tak i hrou na silnější a vyšší podkošové hráče.
V poločase jsme si řekli, že nebudeme nic balit. Pokusíme se hrát aktivně, nebudeme se bát střílet, a pokud to jen půjde, zlepšíme obranu.
Najednou se nám začalo docela dařit a drželi jsme bodově s domácími krok. Změna pokračovala i v poslední čtvrtině, kterou jsme již vyhráli. Přes vysokou prohru to zejména ve druhé půli nebyl až tak špatný zápas.
TH: 19/8 = 42,1%

Body: Kocián 11 (2x 3 b., 2/1), Ondřej L. 8 (3/2), Havlík 6 (2x 3 b., 2/0), Martiš 4 (4/2), Buráň 3 (1x 3 b), Josefík 3 (4/1), Šimčík 3 (2/1), Urbánek 3 (1x 3 b.),  Vajdík 2, Kadlček 1 (2/1)

TJ Znojmo - BK Spartak 55:65 (11:14, 33:31, 51:45)

Zvýšené sebevědomí se projevilo i na začátku zápasu ve Znojmě. Začali jsme velmi dobře v obraně, padala nám i střelba a v půlce čtvrtiny jsme vedli o 7 bodů. Bohužel jsme sami pomohli ke snížení rozdílu skóre hloupými útočnými fauly, které pak domácí trestali proměněnými trestnými hody.
Druhé hrací období se nám už tak moc nedařilo, domácí dali několik trojek a najednou byli ve vedení až o 5 bodů. Naštěstí nám padlo několik šťastných střel a nakonec jsme šli do druhé půle jen s dvoubodovým mankem.
Druhá půle nám vyšla náramně. Pozorná obrana, rychlý přechod do útoku a i souhra s dlouhými hráči znamenala naše vedení, které jsme pak dokázali udržet až do konce zápasu.
Je potřeba pochválit všechny hráče za nasazení a přistup k utkání. Kluci se prosadili i proti fyzicky vyspělejším hráčům a dokázali si, že jsou na dobré cestě k přechodu mezi dospělé. Jen tak dál.

TH: 12/9 = 75%

Body: Martiš 12 (1x 3 b.,2/1), Šimčík 11 (4/3), Kocian 9 (1x 3 b.), Josefík 8 (2/2), Ondřej L. 7 (2/1), Buráň 7 (1x 3 b.), Havlík 5 (1x 3 b.),  Vajdík 2, Dorazil O. 2, Kadlček 2