Muži C opět bez vítězství

54d6849289777150207 C

V posledním domácím utkání sezóny jsme v sobotu 28. 2. hostili družstvo Kyjova „B“.

BK Spartak „C“– Jiskra Kyjov „B“ 69:77 (24:14, 33:36, 49:51)

Do zápasu jsme vstoupili s poměrně dobrou obranou. Brzy jsme si získali náskok, který jsme rychlými protiútoky navýšili až na 12 bodů. Zdálo se, že máme vývoj utkání ve svých rukou a vítězství by nám nemělo uniknout.
Bohužel, vývoj následující části ukázal, že ve sportu je vše množné. Hosté po našich chybách začali pomalu ukrajovat z našeho náskoku.  Znervózněli jsme, začali se místo na hru pod koš orientovat na střelbu za 3 body, ale bohužel neúspěšně. Naopak hosté dali 3 trojky a to byli oni, kdo diktoval vývoj zápasu. Výsledkem bylo naše tříbodové poločasové manko.
Ve třetí čtvrtině jsme se navzájem přetahovali o každý bod. U hostů se o body staral Jiří Robek, na naší straně nás dvěma trojkami dostal zpět do hry Roman Krejčiřík.
V začátku posledního herního období se hosté dostali do mírného vedení, které se nám díky nervozitě i špatné střelbě nepodařilo dotáhnout. Hosté těžili z poměrně dobré úspěšnosti trestných hodů, kdežto my jsme promarnili 8 šestek. To nakonec rozhodlo o zaslouženém vítězství hostů o 8 bodů.
Utkání jsme si prohráli především v obraně. Nedokázali jsme si úspěšně přebírat clony, vázne pomoc ze strany dlouhých hráčů a jako tradičně nebyl na výši ani obranný doskok.
V útoku máme jen dvě polohy. Buď se snažíme zakončovat až z bezprostřední blízkosti koše a nebo střílíme za tři body. Zcela chybí střelba ze střední vzdálenosti a také větší trpělivost při přípravě střeleckých příležitostí.
Střelecky se dařilo zejména Ondrovi Rožkovi, který dal 21 bodů.

TH:  24/10 = 41% - špatné

Body: Rožek 21 (9/3!!!), Ondřej L. 10 (8/6), Lečbych K. 9 (5/3), Novák 9 (3x 3 b.), Krejčiřík R. 8 (2x 23 b.), Jankových 6, Urbánek 4 (2/0), Kelíšek P. 0 (2/0)