Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Na soupeře z Kroměříže jsme nestačili

57e2d2d942859

O tomto víkendu jsme odehráli oba zápasy dvojiček. Nevedlo se nám ani v jednom z nich.

Slavia Kroměříž „B“ - BK Spartak „B“

75:60 (13:14,34:24,55:42)

Ze sestavy nám vypadlo pro nemoc několik hráčů, které jsme alespoň pro sobotní zápas mohli doplnit posilami z A-čka, Jirkou a Romanem Krejčiříkem a Ondrou Rožkem. Díky tomu jsme si především ve hře pod košem mohli hodně věřit.
A úvod zápasu to naznačil. Pod košem jsme měli převahu a v první čtvrtině jsme ji také dokázali využít a zaslouženě jsme vedli.
Bohužel jsme nezachytili vstup do druhé čtvrtiny. Domácí osmi bodovou šňůrou převrátili vedení na svoji stranu a to již, jak se ukázalo, z ruky nepustili. Vysunutou obranou a presinkem přinutili naši obranu k chybám a ztrátám míčů, které pak využívali ke snadným bodům z rychlých protiútoků. Nám se z perimetru vůbec nevedlo a naše body jsme dali jen z pod koše.
Jako rozhodující se ukázal vstup do druhé půle. Zmatky v naší rozehrávce vyvrcholili šňůrou 13 bodů v našem koši. Domácí navýšili svůj náskok na 21 bodů. Po oddechovém čase jsme začali více bojovat, dostali konečně míče opět na naše podkošové hráče a povedlo se nám snížit náskok soupeře na 13 bodů.
Bohužel na slibný vývoj jsme v posledním hracím období nenavázali. Aktivnější a v obraně agresivnější domácí si vítězství zkušeně pohlídali a zcela zaslouženě zvítězili.

TH:  15/7 = 46,7%

Body: Krejčiřík J. 17 (2x 3 b.;6/5), Rožek 14 (7/4), Buráň 11 (3x 3 b.), Kocian 10 (1x 3 b.;4/3), Dorazil O. 4, Ondřej L. 2 (4/0), Urbánek 2

BK Spartak „B“ – Slavia Kroměříž „B“

53:63 (16:9,30:28,41:47)

V domácím utkání nám chyběli hráči A-čka, ale družstvo doplnil Martin Šimčík a Adam Gavala. I tak byli k dispozici jen 3 dlouzí hráči a naše podkošová převaha ze sobotního zápasu byla minulostí. Přesto jsme se do soupeře pustili s velkým odhodláním a po celý první poločas si udržovali mírný náskok. Bohužel vinou hrubých chyb v obraně těsně před polovinou zápasu jsme dostali dvě trojky a do druhé poloviny zápasu šli jen s dvoubodovým náskokem.
Do druhého poločasu nastoupili naši hráči jako vyměnění. Snad pod dojmem snižujícího se náskoku začali hrát alibisticky, narůstali ztráty v útoku a i nepřesná střelba. Hosté stejně jako v sobotním zápase ožili, byli rychlejší, dravější a postupně si začali budovat náskok, který si pak udrželi až dokonce utkání. Mezi našimi hráči se bohužel neukázal nikdo, kdo by především v útoku tento vývoj dokázal zvrátit.

TH:  15/6 = 40%

Body: Gavala 11 (1x 3b.), Ondřej L 10 (7/2), Šimčík 8 (3/0), Urbánek 7 (1/1), Vajdík 6, Buráň 4 (2/2), Kadlček 3 (2/1), Dorazil O. 2, Kocian 2