Na vedoucí celek jsme nestačili

61b6077276e0a

První domácí utkání odvetné části Nadregionální ligy kadetek WU17 jsme sehráli v sobotu 12. 2. 2022 s vedoucím týmem tabulky - brněnským týmem Žabiny „C“, který má po víkendovém programu 16 vítězství a pouze 1 prohru.

BK Spartak – Žabiny „C“

1. zápas 41:83 (4:23, 17:40, 33:64)

2. zápas 52:75 (19:18, 27:39, 33:59)

Soupeřky z Brna (všechny ještě kategorie U15!) nám v prvním utkání předvedly, jak vypadá moderní basketbal. Díky výborným doskokům a rychlým protiútokům se dostaly velmi rychle do vedení a pohodlně kontrolovaly vývoj celého zápasu. I když jsme hráli ve druhé a třetí čtvrtině vyrovnaněji, rozdíl mezi oběma družstvy byl velmi velký. Pohodu soupeře podtrhla i poslední čtvrtina, kdy ze 7 košů daly soupeřky 5 trojek.

Do druhého utkání jsme vstoupili velmi odhodlaně. Byli jsme aktivnější, prosazovali jsme se individuálně a výsledkem bylo vítězství v první čtvrtině. Bohužel druhé herní období jsme zahájili sérií chyb a nepřesností, které soupeřky využily k 11-ti bodové šňůře. Tím definitivně otočily vývoj skóre na svou stranu a během následujících čtvrtin navýšily svůj náskok až nad 20 bodů. Musím ale holky pochválit, že bojovaly až do konce.

Na soupeřkách bylo vidět, že absolvují úplně jinou porci tréninkových jednotek jako naše družstvo. Navíc na nich jistě netrpí slabou účastí hráček, jak se to stává u nás. Na druhou stranu musím holkám složit poklonu za bojovnost ve druhém utkání. Fyzicky si děvčata sáhla až dno, ale vydržela až do konce a nevypustila to.

Trestné hody: 11/6 (54,5%) a 8/3 (37,5%)

Body: Kučerová 11/11 (1x 3 b.), Harnová 3/13 (TH 8/4; 2x 3 b.), Stehlíková 5/4 (TH 4/0; 1x 3 b), Vokšická 2/4), Bábíčková N. 9/4 (TH 2/1), Vaculíková 12/16 (TH 5/4; 4x 3 b, Šimoníková, Popelková, Pěrková