Nedělní výhra A týmu v Přerově

55f55dd4b61223. místo Uh. Brod

Netradičně v neděli 8. 11. mužské áčko vyrazilo k zápasu s týmem z Přerova. Na poslední chvíli zdravotně odpadl Roman Krejčiřík a omluvenku měl i Jirka Kratěna.

Sokol Přerov – BK Spartak

73:79 (15:17, 30:46, 52:60)

Skóre zápasu otevřel soupeř úspěšnou trojkou a po druhém útoku jsme rychle prohrávali 5:0. Vzápětí kontroval Mirek Mrlík, který byl při svém akrobaticky úspěšném nájezdu faulovaný a proměnil i trestný hod. Soupeř opět odpověděl úspěšnou trojkou a tak jsme téměř celou první čtvrtinu pouze dotahovali jeho náskok. Ke změně došlo až v posledních dvou minutách, kdy dvěma koši zabodoval Pavel Grančai, další dva přidal Rosťa Mikel a proto jsme první čtvrtinu zakončili decentním náskokem 15:17. Druhou čtvrtinu jsme již začali mnohem lépe. Soupeři se náš náskok dařilo stahovat opět úspěšnými trojkami, ale začal dělat chyby díky naší důraznější obraně, přestala se mu dařit střelba a během pěti minut se nám podařilo odskočit na rozdíl sedmnácti bodů. Po úspěšně zvládnuté druhé čtvrtině jsme šli s dobrou náladou do druhého poločasu za stavu 30:46. Druhý poločas začal opět úspěšnou trojkou do našeho koše a na soupeřův koš někdo nasadil neviditelný dekl, protože jsme nekonečně dlouhé čtyři minuty nebyli schopní dát ani bod a soupeř náš náskok stáhl na rozdíl pěti bodů. Bodový půst přerušil až Laďa Povolný, nicméně třetí čtvrtinu jsme prohráli 22:14 a do závěrečného úseku hry jsme šli s mírným náskokem za stavu 52:60. Na začátku posledního dějství se dvěma koši prosadil Tomáš Zálešák, ale Přerovu se dařilo vždy odpovědět a to dvěma úspěšnými trojkami. Následovala zákopová mezihra trvající tři minuty, kdy skóre pomalu přibývalo jen díky trestným hodům, protože se hra ještě více přitvrdila a ani jeden z týmů tomu druhému nedovolil bodovat ze hry. Vše znovu rozjel Lukáš Kratěna důležitou trojkou, soupeř ale přidal další dvě a přestřelku naštěstí ihned anuloval Jirka Dorazil také úspěšnou trojkou. Stejně jako začátek, tak i konec zápasu patřil Mirkovi Mrlíkovi, který úspěšně proměnil oba trestné hody, soupeř sice opět snížil, ale vzápětí faulovaný Jirka Krejčiřík trestné hody také umí a dvěma šestkami vzal soupeři jakoukoli možnost na výhru. Zápas skončil vítězně pro nás jen díky velké bojovnosti všech deseti hráčů, kdy všech deset také bodovalo.

Dalším soupeřem bude tým ze Šumperku, se kterým budeme hrát v pátek 13. 11. v 19:15 a budeme se snažit předvést stejně agresívní a útočnou hru, díky které jsme nyní vyhráli.

Bodovali: Mira Mrlík 13 bodů (5/5 TH), Laďa Povolný 9 (6/3), Jirka Dorazil 11, Rosťa Mikel 8, Pavel Grančai 6, Tomáš Zálešák 6, Dominik Ihring 12 (3/3), Jirka Krejčiřík 7 (2/2), Kuba Kocián 2 (2/0), Lukáš Kratěna 5