Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Nepodařený víkend mužů C

54324ad54b4f6C
Další utkání OP-III nás zavedlo v sobotu 15. 11. do Vyškova a v neděli 16. 11. Velkého Meziříčí.

BK Vyškov „B“ – BK Spartak  72:66 (15:18, 33:39, 51:51)
Do obou utkání odcestovalo jen torzo 8 hráčů. K dlouhodobě zraněnému Petru Kelíškovi se v pátek večer přidal díky zranění na tréninku i Jakub Kocian a také Jakub Novák.
Přesto jsme utkání ve Vyškově zahájili sebevědomě. Dařila se nám střelba, dokázali jsme i dostat míč pod koš, kde se prosazovali oba pivoti. Výsledkem bylo mírné vedení po první čtvrtině.
K naší smůle si však v následujícím herním období obnovil své zranění Roman Krejčiřík a tak jsme museli hrát jen v sedmi. I přesto jsme si udržovali náskok před domácími a zdálo se, že bychom mohli utkání dotáhnout do vítězného konce.
Bohužel začátek druhého poločasu znamenal i začátek naše trápení. Snad i díky únavě se vytratil pohyb po hřišti, alibisticky jsme místo hry na pivoty začali střílet z dlouhé vzdálenosti a domácí vycítili šanci na zvrat.
Do posledního herního období se šlo za vyrovnaného stavu 51:51. Brzy se však vyfauloval jeden z našich dvou podkošových hráčů, domácí se v nejnevhodnější okamžik několikrát trefili za tři body a šli do mírného vedení. S posledním zbytkem sil jsme dokázali šestibodovou šňůrou srovnat, ale netrefili jsme 4 trestné hody po sobě a domácí šli opět do šestibodového trháku. Na ten jsme již nedokázali odpovědět.
Je to velká škoda, toto utkání se dalo vyhrát. Ale souhrou náhod a i nedostatkem zkušeností to dopadlo tak, jak to dopadlo.
TH: 25/16 = 64%
Body: Lečbych K. 18 (4/4; 4x 3 b.); Ondřej L. 16 (6/5, 1x 3 b.), Rožek 14 (6/2), Lečbych. M. 7 (4/1), Kallus 4 (2/2), Jankových L. 4 (4/3), Urbánek 3 (1 x 3 b.)

BK Velké Meziříčí – BK Spartak  67:57 (15:15, 29:21, 47:36)
Nedělní utkání musíme zařadit do kategorie nepovedených. I když jsme v první čtvrtině drželi s domácími krok, začali se ukazovat některé chyby, které pak s postupem času rozhodli utkání. Chyběl pohyb, neprosadili jsme se ve vnitřním prostoru a ani střelba nebyla taková, jako v sobotu. Když se k tomu přidala i menší bojovnost, výsledkem bylo počasové vedení domácích o 8 bodů.
Přes naši veškerou snahu se nám tento náskok již do konce utkání nepovedlo zkorigovat. Vyšší prohru jsme odvrátili až závěrečnou „kanonádou“ za tří body.
Příčinu prohry musíme hledat ve špatné koncentraci na hru, velkému množství zkažených přihrávek a dalších technických ztrát. Domácí přes vyšší věk byli rychlejší v přechodu do útoku a díky tomu, že jsme nedokázali ubránit jejich jednoduché herní kombinace, poměrně snadno zakončovali z pod koše.
TH: 12/5 = 41,7%
Body: Lečbych K. 19 (2/2; 5x 3 b.); Ondřej L. 8 (6/2), Urbánek 7 (2/1; 2x 3 b.), Rožek 6, Krejčiřík R. 5 (1x 3 b.), Lečbych. M. 4 (2/0), Kallus 4, Jankových L. 4