Pochvala za výborný výkon v Brně

5883a0915657d

Zápasy, které měly šťávu a užili jsme si je naplno. To je možné ve stručnosti říci o utkáních, která v sobotu odehráli žáci U15 v Brně. Domácí nastoupili v naprosto odlišné sestavě od té, která byla při prvním vzájemném dvojzápase v této sezóně u nás. Mimo 2 hráčů byli všichni ostatní také na soupisce extraligových U15 SAM Brno. Díky této skutečnosti jsme viděli mnohem zajímavější a vyrovnanější souboje.

SAM BŠM Brno - BK Spartak

1. zápas 73:79 (28:21, 44:47, 55:69)

2. zápas 67:58 (19:15, 35:28, 46:36)

Fotky ZDE

V prvním utkání nám utekl úvod, kdy jsme v 5. minutě prohrávali už od 10 bodů 17:7. Skóre se nám podařilo stáhnout na 35:35 v 5. minutě druhé části. Od této chvíle jsme pomaličku začínali získávat více ze zápasu a naše vedení jsme vytáhli až na rozdíl 16 bodů v závěru 3. periody. Čtvrtá část pak byla značně nervózní a vlastními chybami v rozehrávce jsme nabíjeli soupeři. Naše největší nervozita přišla 2 minuty před koncem, kdy se sérií 8 bodů dostali domácí na dostřel a ucítili ještě možnost na zvrat. Trenér Pršala si vzal oddechový čas, kdy se snažil hráče svým typickým způsobem uklidnit. Žádný hlasitý a útočný projev, ale pokus naladit hráče na jinou frekvenci a zchladit hlavy před závěrečnou minutou. Vyšlo to a mohli jsme se těšit z výhry.

Úvod druhého utkání jsme se přetahovali s brněnským týmem vyrovnaně. Důležitou pro další průběh byla opět 5. hrací minuta. Kuba Mahdal po souboji skončil na palubovce a musel odkulhat na lavičku. Od této chvíle již do zápasu nezasáhl a k 10 bodům další nemohl přidat. Jožka Rakšányi dnes neměl svůj den a pod košem jsme začali ztrácet. Kuba Neděla po nemoci začal pociťovat zvýšenou únavu a musel odpočívat. Do závěrečné čtvrtky jsme i přesto nastoupili s odhodláním zvrátit stav a vydat zbytek sil. Mimo těsné a agresivní obrany jsme zabrali střelecky. Jonáš a Ivo se střídavě prosadili střelbou za 2 i za 3 body. každý přidal 7 bodů. V pravou chvíli se pak 2x po sobě trefil Josef a najednou nám chyběl jen jediný bod (55:54). Za stavu 57:56 (3 minuty před koncem) jsme však udělali tři zcela fatální chyby v rozehrávce, které pramenily možná z velkého přemotivování. Soupeř trestal. Na 6 brněnských bodů v řadě už jsme nemohli psychicky ani fyzicky zareagovat. Konečný výsledek 67:58 však musíme brát jako velmi dobrý a kluci zasluhují pochvalu.

Vzhledem k termínům jarních prázdnin v různých regionech teď máme dlouhou soutěžní pauzu. Tým MU15 hraje až 25. 2. na domácí palubovce proti Vyškovu.