Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Posledního smetli, lídra potrápili

52e60b3809488A
Druholigový A tým ve víkendových soubojích se soupeři z opačných pólů tabulky naplnil papírové předpoklady. Fanouškům nejdříve naservírovali skalp posledního Kyjova a na druhý den se poklonili lídrovi ze Šlapanic, se kterým drželi krok jen poločas.
BK Spartak – Jiskra Kyjov
81:58 (39:26)
Fotografie a videa ZDE
Broďané poprvé představili trojlístek posil z Opavy (Tomáš Mičunek, Dominik Ihring, Michal Ihring), takže jim chvíli trvalo, než se sladili na společnou notu, a první čtvrtinu vyhráli jen o jediný bodík 18:17. Ve druhé už se ale projevila kvalita a domácí postupně vybudovali až třináctibodový náskok.
„Po seznamovací lekci v první desetiminutovce jsme produkovali rychlý kombinační basketbal a vcelku snadno se dostávali do zakončení. Na palubovce byla cítit přítomnost nového rozehrávače Michala Ihringa,“ těšilo Miroslava Mikela, trenéra brodského Spartaku. A když jeho svěřenci na začátku třetí části vytáhli náskok na 20 bodů, poslal na palubovku kompletní lavičku. Broďané tak dokráčeli k povinnému vítězství.
Body: Kratěna 19, Dostál 15, Mičunek 15, Formánek 14, Mikel 6, Povolný 6, D. Ihring 3, M. Ihring 3.

BK Spartak – Sokol Šlapanice
68:82 (35:34)
Šlapanice, to byla jiná káva. Spartakovci měli výborný začátek, soupeře drželi na uzdě a výbornou obranou vyhráli první čtvrtinu 15:13. Těsné vedení udržovali i v poločase. „Kluci hráli opravdu dobře, těžili jsme z obranného doskoku, kde se hodně prosazoval pivotman Mičunek. Třebaže soupeř přijel v plné síle, vypadalo to na překvapivě vyrovnaný zápas,“ neskrýval poločasovou spokojenost Mikel. Jenže Brňané ve třetí části přidali na agresivitě, čímž domácí vykolejili. „Zbytečnými ztrátami jsme soupěři nabídli desetibodovou šňůru, která nás zlomila,“ litoval výpadku lodivod. Jeho výběr čtvrtinu nakonec prohrál 13:31. V závěrečné části sice ještě nesložil zbraně, rovněž zagresivnil hru a dotáhl se na 7 bodů (68:75), ale víc už hosté nepovolili.
Body: Mičunek 17, Kratěna 14, M. Ihring 13, Dostál 8, Povolný 8, Formánek 5, D. Ihring 3

Autor: Petr Čech (Dobrý den s kurýrem)