Prohra v Blansku, výhra nad Teslou

5bfae76e1ed4c

V pátek a sobotu hrál první tým našeho klubu na palubovkách soupeřů. V pátek muži zamířili na nepříjemnou půdu do Blanska, v sobotním utkání pak změřili síly s brněnskou Teslou. Hrající trenér Jirka Krejčiřík zhodnotil předvedené výkony.

Pátek 23. 11. v 20:00

ASK Blansko – BK Spartak

75:61 (23:16;48:32;68:42)

Začátek utkání, který byl ve 20:00, nám úplně nevyšel a po čtyřech minutách jsme prohrávali 12:0. Poté jsme se probrali a především zlepšenou obranou jsme první čtvrtinu zakončili pouze se sedmibodovým deficitem. Bohužel v dalším pokračování jsme nestíhali domácím, kteří hráli s chutí a postupně svůj náskok navyšovali až na rozdíl 26 bodů. V poslední čtvrtině už došlo z naší strany pouze ke korekci na konečný rozdíl 14 bodů.

Body: Krejčiřík Roman 20, Zálešák 11, Krejčiřík Jiří 8, Kratěna Lukáš 6, Havlík 6, Josefík 6, Martiš 4

Sobota 24. 11. v 12:30

TJ Tesla Brno – BK Spartak

47:68 (11:21;23:39;35:52)

V tomto zápasu šlo o střet týmů, kterým se úplně nevydařila první polovina soutěže. Na utkání přijel Rosťa Mikel a poprvé v sezóně se v dresu Spartaku představil Marko Mižičko. Oproti pátečnímu utkání se nám vstup do souboje vydařil. Především díky výborné práci v obraně a rychlým přechodům do útoku jsme si v první čtvrtině vypracovali desetibodový náskok. Ve druhé čtvrtině jsme si otevřeli střelnici a pěti úspěšnými 3bodovými pokusy jsme vedení navýšili. V té činnosti se dařilo především Romanovi Krejčiříkovi, který soupeři nasázel hned šest trojek! Ve druhém poločase jsme vývoj utkání kontrolovali a v poklidu došli do vítězného konce.

Body: Krejčiřík Roman 22, Mikel 18, Zálešák 13, Krejčiřík Jiří 6, Martiš 6, Havlík 2, Vajdík 1

Poslední 2 hrací kola v roce 2018 odehrajeme proti BK Vyškov. Doma se představíme v sobotu 8. 12. a ve Vyškově zabojujeme 9. 12.