Pršalovci skolili 2x BŠM Brno

5471e4ff6ee4b141120 U15
Skvělým způsobem se tým žáků U15 vypořádal se svým soupeřem v sobotu 22. 11. 2014. Naše družstvo cestovalo před sedmou hodinou do Brna, kde nás čekali protivníci ze SAM BŠM.
Připraveni na silného soupeře jsme jeli pouze s 11 hráči bez Toma Řeháka, který se nedostavil k odjezdu.
Dle tabulky a výsledků doposud odehraných utkání jsme vyhodnotili sestavu BŠM jako „hratelnou“. Přestože se jedná o klub, který vždy obsazuje vyšší příčky v soutěžích, letos se jim v OP v kategorii U15 nijak zvlášť nevede.

SAM BŠM Brno – BK Spartak
1. zápas 36:70 ZÁPIS
2. zápas 50:67 ZÁPIS
Fotografie ZDE
Přestože v autobuse byla nálada ospalá a třeba Kubu Mahdalíka jsme v cíli museli budit, rozcvička byla s nasazením a bylo vidět, že chtějí kluci urvat body. Domácí jsme překvapili ostrým nástupem, když naše základní pětice Mahdal, Mahdalík, Zetík, Balija, Martínek po 4 hezkých kombinacích vedla 0:9. Skóre otevřel Kuba Mahdalík, který po koši s faulem proměnil i následující trestný hod. Následovaly proměněný nájezd Martina Zetíka a střela Ondry Martínka. Trenérka BŠM na to reagovala střídáním, ale po několika neproměněných střeleckých pokusech domácích jsme my naopak úspěšně bodovali a odskočili na 0:14. To překvapilo i naše hráče, ale v nasazení nepolevili a čtvrtinu jsme vyhráli vysokým rozdílem 5:24.  Druhá část hry již byla mnohem vyrovnanější. Ani nám nepadlo několik pokusů z krátké vzdálenosti. Soupeř se snažil o rychlé protiútoky a těsnější vytaženou obranu, na což naši kluci automaticky reagovali zbytečným „divočením“ a ztrátami. Protože jsme však dobře doskakovali, dokázali jsme přes nižší úspěšnost střelby oproti první čtvrtině navýšit rozdíl ve skóre o další 2 body. Druhý poločas zápasu jsme zůstali koncentrovaní. Postupně jsme nechávali odpočívat základní pětku, přesto jsme žádný větší tlak soupeři nedovolili a zaslouženě zvítězili vysokým rozdílem 36:70.

Jak už to bývá, druhý sobotní zápas jsme začali vlažněji proti více soustředěnému soupeři. Po spoustě zbytečných ztrát po ledabylých přihrávkách vedli domácí už 10:2 a trenér Jiří Pršala musel zvýšit svůj jindy klidný  hlas. Kluci se probrali. Pod košem začal dominovat Kuba Mahdal, který výborně doskakoval odražené míče. Jeho hvězdné chvíle pak přišly ve 3. čtvrtině, kdy deseti body (většinou po doskočení neúspěšné střely spoluhráče) uklidnil celé naše družstvo. Znovu se podařilo několik výborných kombinací s přihrávkami z vlastní poloviny až do koše soupeře a mohli jsme tak oslavovat i druhé krásné vítězství 50:67.
Výkon družstva byl velmi dobrý a všichni zaslouží pochvalu za týmovou spolupráci. Za tu individuálně vyzdvihujeme Martina Zetíka, který zejména v úvodu sobotního programu dokázal perfektně načasovanou přihrávku posílat lépe postavenému spoluhráči. Již tradičně vynikal svojí bojovností Kuba Mahdalík a skvělým doskakováním a střelbou Jakub Mahdal. U něho nás navíc těší setrvalý trend stálého zlepšování se.
První polovinu soutěžních zápasů má U15 za sebou a měli bychom pokračovat až 17. a 18. 1. zápasy doma s Kyjovem a v Jihlavě s BC Vysočina. Jednáme však o přesunutí zápasů, které byly původně v termínech jarních prázdnin a je možné, že v prosinci ještě něco odehrajeme.