Pršalovi svěřenci úspěšní v Olomouci

52a47f40e4969U13
Téměř celá základní sestava byla trenéru Pršalovi k dispozici pro dvojutkání 7. prosince v Olomouci. Náš soupeř BCM Olomouc byl před našim vzájemným měřením sil na 2. příčce průběžné tabulky Oblastního přeboru střední Moravy. Případný úspěch našich borců by nás posunul právě na jeho místo za neporažené vedoucí Orly z Prostějova.
BCM Olomouc - BK Spartak
1. zápas 37:43 ZÁPIS
2. zápas 39:51 ZÁPIS
Fotografie a videa ZDE
Tělocvična UP na Hynaisově ulici má již hodně za sebou a obroučky by potřebovaly opravu, protože jsou značně ohnuty. Tento technický nedostatek dělal našim hráčům značné potíže a chvíli trvalo, než si na zvláštní odraz míčů zvykli.  Zahajovací pětice vyhrála svoji část hry 6:14. Když na to navázala i sestava pro 2. čtvrtinu, vedli jsme v polovině utkání 17:33 a zdálo se, že v klidu dojdeme k vítězství. Olomoučtí však nesložili zbraně a po poločasové přestávce přidali v obraně. 3. část vyhráli 12:4 a nálada naší lavičky byla na bodu mrazu. V závěrečné části byla na obou stranách nepřesnost při střelbě. Měli jsme velký počet neúspešných nájezdů, které končily faulem, ale nedokázali jsme dostatečně využít nabídnuté možnosti trestných hodů (12/4). O střelecké nemohoucnosti vypovídá i fakt, že náš tým dokázal bodovat pouze jednou ze hry.
Druhý zápas začal pro nás mnohem hůře. Neuvěřitelné množství ztrát při špatných přihrávkách znamenalo, že jsme prohrávali těsně před koncem 2. čtvrtky o 13 bodů. Nic nenasvědčovalo tomu, že se nám podaří zvednout a obrátit zápas proti rozjetému soupeři. V poločase změnil trenér Pršala způsob rozehrávky. Konečně se probudili střelci a Jakub Neděla si zvyknul na velmi tvrdou obranu. Ta byla snad již za hranící, ale rozhodčí netrestali, když 2 hráči sevřeli Kubu mezi sebe a tlačili ho oběma rukama. Kluci se otřepali a vítězstvím 1:16 ve 3. čtvrtině totálně zlomili nadšený boj olomouckých. V závěru jsme přitvrdili v obraně také. Na rozdíl od prvního utkání, kdy se vyfauloval, měl Kuba Mahdalík čistý zápis a mohl tak více riskovat v obraně v poslední čtvrtině. Vyloučili jsme možnost zvratu a dohráli v klidu do vítězného konce.
52a43f7d1549a20131207_123746
52a43f7d1549a20131207_123808
52a43f7d1549a20131207_123826
52a43f7d1549a20131207_123836
52a43f7d1549a20131207_123840
52a43f7d1549a20131207_123848
52a43f7d1549a20131207_123903
52a43f7d1549a20131207_123912