Rok 2013 jsme zakončili vítězstvím

5291b5a92192520131123_151740
BK Spartak - TBS Přerov 93:77 (23:16, 34:38, 60:52, 73:73)
Na rozdíl od zápasu v Přerově, kde jsme utrpěli dvě vysoké porážky, jsme doma nastoupili v kompletní.a nejsilnější sestavě. Do zápasu jsme doslova vlétli a během 4 minut jsme vedli 13:0. Dařila se nám obrana a v útoku jsme se prosazovali díky dobrým kombinacím. Bohužel po prostřídání základní sestavy se hosté vzpamatovali a postupně se začali dostávat do hry i oni. Zejména se mohli opřít o dvojici Menšík a Zvoníček, která byla tahouny družstva hostů.
Ve druhé čtvrtině pak začalo projevovat naše útočné trápení. Naopak hosté zvedli hlavu, do poločasu vývoj zápasu otočili a ujali se vedení. Nás kromě obvyklých chyb srážela bodově i velmi nízká efektivita trestných hodů.
Ve třetím hracím období jsme se s hosty tahali o každý bod. Ale i přes naše úsilí se nám nepovedlo přelomit vývoj skóre na naši stranu.
Přestože jsme od začátku čtvrté čtvrtiny vytáhli obranu na celé hřiště, soupeř několika nájezdy zvýšil své vedení na  11 bodů a zdálo se, že je o utkání definitivně rozhodnuto.  Pak se však vyfauloval nejvyšší hráč hostů Menšík, domácí kapitán Tomáš Zálešák dal 10 bodů po sobě a najednou jsme začali soupeře dotahovat. V dramatickém závěru pak trefil vyrovnání Michal Lečbych a nám se povedlo dotáhnout utkání do prodloužení.
V něm jsme i díky nedisciplinovanosti hostujícího hráče, který si ke 4 faulu nechal dát technickou chybu za nesportovní chování a poslal tak hosty do 4, jasně dominovali a s přehledem tak dotáhli utkání do vítězného konce.
TH:  39/19 = 48,7%
Body: Zálešák 32 (16/10), Lečbych K. 19 (1x 3 b.; 5/4), Lečbych M. (1x 3 b.), Kallus 9 (6/1), Pavka 8 (4/2), Jankových 6 (4/2), Rožek 4, Kopunec 2

BK Spartak – TBS Přerov 60:54 (17:16, 25:25, 41:42)
Druhé utkání pravděpodobně poznamenala únava z předchozího dramatického duelu. Soupeř již nedal tolik šancí svým nejlepším hráčům a i u nás se v sestavě více objevovali hráči, kteří nedostali v prvním utkání tolik minut. Únava poznamenala i úspěšnost střelby a zvýšilo se i množství chyb.
Možná právě proto se ani jedno družstvo skoro po celý zápas nedokázalo bodově odpoutat od soupeře.a o výsledku se rozhodlo až v závěru poslední čtvrtiny. Karel Lečbych trefil dvě trojky za sebou a tento rozdíl se nám povedlo do konce utkání před unaveným soupeřem uhájit.
Střelba: TH: 20/8 = 40%
Body: Zálešák 22 (5/2), Lečbych K. 9 (2x 3 b.; 2/1), Rožek 7 (2/1), Kopunec 5 (4/1), Kelíšek P. 5 (4/3), Kallus 4, Kocian 4 (1/0), Lečbych M. 4