Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Se Šumperkem jsme potvrdili roli favorita utkání

56487b9481519

V pátek 13. 11. na naši palubovku zavítal soupeř ze Šumperku. Před jeho zahájením jsme absolvovali fotografování týmu pro oficiální snímek na sezónu 2015-16.

BK Spartak - TJ Šumperk B

74:46

Fotky ZDE

Začátek zápasu nám vyšel a třemi koši v pořadí Mikel, Kratěna a Krejčiřík jsme rychle vedli 6:0. Soupeři se podařilo skórovat až ve třetí minutě a to tříbodovou střelou. Tento průběh hry se bohužel opakoval celou první čtvrtinu, kdy jsme se dokázali proti soupeři prosadit košem za dva body  a soupeř nám díky naší špatné obraně sázel trojku za trojkou. Během první čtvrtiny jsme takto dostali pět trojek a díky bezchybné střelbě trestných hodů soupeře vypadalo skóre po první části 21:20 v náš neprospěch a slibný začátek zápasu vzal za své. Vše se však změnilo ve druhé čtvrtině, kdy jsme díky zlepšené obraně povolili dát soupeři pouze šest bodů a sami jsme dali dvacet čtyři. S poločasovým vedením 44:27 jsme již mohli být spokojení, a proto do hry mohli zasáhnout i hráči, kteří zatím seděli na lavičce. Během druhého poločasu jsme až na drobné výkyvy drželi dostatečné vedení, které v závěru ještě narostlo a zastavilo se na výsledku 74:46.

Další zápas hrajeme v pátek 20. 11. v 19:15 se soupeřem z Olomouce, který má stejně jako my pouze jednu prohru.

Bodovali: Rosťa Mikel 8 bodů, Jiří Kratěna 19, Jiří Krejčiřík 14, Jiří Dorazil 11, Pavel Grančai 4, Mirek Mrlík 10, Dominik Ihring 2, Lukáš Kratěna 3, Ondra Rožek 3