Soutěž žáků do 15 let končíme výhrami v Blansku

58ebde0307954

Žáci do 15 let končí své letošní účinkování v Nadregionální soutěži vítězstvím. V sobotu 8. 4. si kluci mohli přispat, protože se v Blansku hrálo až v 13.00. Stařičká hala s ponurým zázemím je domovskou palubovkou BBK Blansko, se kterým jsme u nás odehráli dvě dobré bitvy.

BBK Blansko – BK Spartak

1. zápas 40:77 (10:13, 29:32, 34:54)

2. zápas 38:71 (7:16, 13:37, 30:49)

První 2 části sobotního měření sil byly velmi vyrovnané. Blansko nás zaskočilo rychlou hrou a pohyb jeho křídel i rozehrávky byl mnohem aktivnější než na naší straně. V této sezóně nebylo běžné, aby trenér „zahnal“ hráče do šatny. Tentokrát tak učinil, aby hráče přepnul do správného režimu. V poločase jsme vedli o pouhé 3 body. Domácí družstvo, hnané skupinou rodičů v hledišti, bylo psychicky ve velmi dobré pohodě. My jsme se přizpůsobovali jejich divoké hře nahoru-dolů a trenér musel sedánkem v šatně něco změnit. Ihned po pauze jsme začali hrát naši hru a rychlými přihrávkami bez zbytečného držení míče jsme provedli radikální změnu v podobě zápasu. 3. čtvrtinu jsme vyhráli 22:5 a bylo rozhodnuto. Závěrečnou čtvrtku jsme hráli stále naši hru. Protože se již soupeři nedařilo střelecky ani z větších vzdáleností, skóre narůstalo až na celkový rozdíl 37 bodů.

Ve druhém zápasu jsme úvod zvládli bez potíží a nahnali skóre. Mohli jsme si pak dovolit prohrát 3. čtvrtku o 5 bodů, aniž bychom ohrozili cestu k výhře i v závěrečném utkání sezóny.

Soutěž končíme s jedinou prohrou na 1. místě. Tréninkový plán však pokračuje až do konce školního roku.

Za 2 týdny nás čeká Praha a slavnostní večeře, kterou oslavíme parádní sezónu. Třešničkou na dortu pak bude přátelské utkání se soupeřem zvučného jména. V hale Folimanka si 22. 4. zahrajeme s USK Praha.