Střelecká nemohoucnost v Olomouci

5635039a4f903

Na žádost trenérky soupeře jsme využili středečního státního svátku a 28.10. jsme vyrazili za soupeřem z Olomouce. Cestou jsme nabrali v Prakšicích stopující Terku a u pašovického Tesca čekala Žany. Teprve nyní jsme byli v plné sestavě a mohlo se pokračovat směr Olomouc.

Soupeře známe z minulé sezóny, kdy jsme ve všech čtyřech utkáních vždy bezpečně vyhráli, a proto se nečekalo nijak vypjaté utkání. Sérii nečekaných událostí odstartovala Ami, které její osobní caddy nenachystal dres. Tento problém vyřešila trenérka soupeře zapůjčením červeného rozlišovacího dresu s opravdu velkými průramky, ve kterém se Ami necítila a ovlivnilo to celý její sportovní výkon (rodiče prosím o potrestání caddyho, nebo rovnou o jeho výměnu).

OSK Olomouc – BK Spartak

1. zápas 26:32 po prodloužení

2. zápas 19:32

Fotky ZDE

A začal zápas... kdo neviděl, neuvěří. Byli jsme svědky oboustranné neschopnosti dát koš. U soupeře to nevadilo, ale naše děvčata na tom byla ještě hůř. Vše dokreslovalo skóre, kdy jsme po pěti minutách hry prohrávali fotbalovým výsledkem 3:1 a čtvrtina skončila hokejovým výsledkem 7:1. Druhá čtvrtina již vypadala o něco líp, podařilo se nám soupeře dotáhnout na rozdíl jednoho bodu 11:10, o což se postarala Vika sedmi body a Terka dvěma body. Ihned na začátku druhé půle nám duo Maki a Kiki zařídilo vedení o šest bodů, ale soupeř se na nás vždy zvládl dotáhnout a čtyři minuty před koncem zápasu šel do tříbodového vedení. S tím nesouhlasila Terka, která snížila na rozdíl jednoho bodu. V poslední minutě byla faulovaná Kiki, která sice druhý trestný hod proměnila, ale ten nebyl uznán pro přešlap. Při dalším útoku byla Kiki opět faulovaná, proměnila jeden trestný hod a tím bylo srovnáno na 23:23. Měli jsme ještě další šance, ale nebyli jsme již schopní dát koš ze hry a následovalo pětiminutové prodloužení. Jednalo se o nejlépe sehraný úsek celého zápasu, kdy holky skvěle bránily a rozhodčí začali konečně trestat nekorektní zákroky soupeře. Dramatický zápas jsme tedy vyhráli rozdílem šesti bodů 32:26 a všem fanouškům, hráčkám a také Vikči se ulevilo. Ta se během třetí čtvrtiny vyfaulovala, proto zbytek zápasu již jen proseděla na lavičce a stále si nervózně okusovala nehty.

Bodovaly: Kiki 12 bodů (12/4 TH), Ami 0 (2/0), Viki 7 (3/1), Teri 5 (4/1), Maki 6 (4/0), Žany 0 (2/0), Lucka 2

Druhý zápas začal podobně tomu prvnímu. Stále byla přítomna neschopnost dávat koše i z vyložených šancí a obrovskou bolestí bylo neproměňování trestných hodů. Vždyť během této první čtvrtiny jsme z osmi TH dali pouze jeden. Soupeř na tom byl naštěstí opět podobně, proto tato čtvrtina skončila dalším nezveřejnitelným výsledkem 4:5 pro nás. Bodově se nám podařilo odskočit až během druhé čtvrtiny, kde velice pěkně zahrála Viki (byla odpočatá z prvního zápasu a měla výčitky), společně s Maki a Kiki. Získali jsme šestibodový náskok, který se nám postupně dařilo navýšit až na konečný rozdíl třinácti bodů, což znamenalo vítězství 32:19.

Bodovaly: Žany 5 (8/3), Ami 2 (2/0), Teri 2, Maki 6 (6/4), Kiki 5 (4/1), Viki 10 (10/2), Lucka 2

Do zápasu se podařilo nasadit postupně všech patnáct hráček, aby i ty které s námi teprve začaly "načuchly" atmosférou mistrovského utkání. Nicméně pro všechny bez rozdílu platí, že pokud trénink nebudou absolvovat soustředěné a s vysokým nasazením, nebudou schopné proměňovat jisté koše a i nadále bude docházet k dramatickým zápasům, které nemusí vždy skončit šťastnou výhrou. Dalším faktorem bylo bídné proměňování trestných hodů. V prvním zápase jsme z 27 TH dali 6 a v druhém byl poměr 30/10. Na TH pracujeme již od soustředění v Ořechově, ale bez výše popsané neochoty se na tréninku zpotit to nepůjde.

MVP prvního zápasu musím dát Kiki a za druhý zápas Viki. Každá ve svém zápase dokázala nad ostatními dominovat a největší měrou přispěla k vítězství.

Opět moc děkuji rodičům, kteří si udělali čas a přijeli holky podpořit. Následující zápas konečně sehrajeme doma a to s těžkým soupeřem, kterým bude SŠMH Brno 14. 11. .