Trenér Floreš spokojen s výraznými výhrami U17

562bb90ac9caa

Páteční vítězný zápas A týmu sledovala většina hráčů družstva U17 a možná i to pomohlo k jejich chuti po vítězství při dalším kole OP U19+U17. Florešovi svěřenci nastoupili v sobotu 24. 10. v 9.00 hodin v nejsilnější možné sestavě. K dispozici bylo 13 hráčů, proto musel trenér vybrat povolených 12 pro každé z utkání.

BK Spartak – TJ Sokol Karviná

1. zápas 74:39 ZÁPIS

2. zápas 75:53 ZÁPIS

Fotky ZDE

V prvním zápase se trenér až do poločasu určitě nemohl spokojeně dívat na hru svých svěřenců. Kluci chtěli zvítězit, ale jejich projevu chyběl větší náboj a zápas byl ještě po 2. čtvrtině absolutě vyrovnaný. Nejen skóre, ale i předváděná hra byla u obou soupeřů velmi podobná. Po poločasové přestávce se ukázalo, jak důležité je koncentrovat se na hru namísto komentářů k výkonům rozhodčích. Naši kluci zmáčkli soupeře, bodovali z krátké i střední vzdálenosti a soupeři zlepšenou obranou nedovolovali bodově reagovat. V 5. minutě 3. čtvrtky pak musel pro 5. osobní chybu střídat podkošový hráč soupeře Čelůstka. Jednalo se o jednoho z dvojice zásadních postav Karviné. Tahoun a tvůrce hry soupeře, kapitán Michnik pak zbytečně emotivně reagoval, nesportovně gestikuloval ke stolku zapisovatelů a svůj tým tak ještě více poškodil, protože jeho hra šla rapidně dolů. Ve 3. části jsme soupeři dovolili pouhé 4 body a na našich hráčích byla vidět pohoda. V závěrečné čtvrtině jsme znovu začali šňůrou úspěšných střel a frustrace kapitána soupeře vyvrcholila dalším nevhodným komentářem směrem k rozhodčím. Ti již neponechali tento výstup bez povšimnutí a  trestali technickou chybou. Bez vyfaulovaného pivota Čelůstky pak už nebyl na straně Karviné nikdo, kdo měl sílu ubránit naše vysoké hráče. Bodovali tak pohodlně Broněk Josefík, Ondra Rožek i Honza Kadleček, kteří se v závěru na postech 4 a 5 střídali.

Druhý sobotní zápas jsme začali přesně tak, jak je u těchto věkových kategorií časté po vyhraném 1. utkání. Kluci byli nedůrazní v obraně, bez pohybu a hra byla pro množství chyb často přerušovaná. Už v první minutě byl trenér Floreš nucen vzít oddechový čas a kluky přepnout na jiný režim. Změna nebyla okamžitá, ale střelecky jsme se dotáhli na soupeře, který neproměnil několik pokusů z dálky. Body z nájezdů a výhra 1. čtvrtiny 21:14 náš tým uklidnila a kluci soupeři nedovolili možnost do utkání zpět promluvit.

K dalšímu zápasu jedou naši kadeti 7. listopadu do Krnova.