Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

U19 se povedl vítězný vstup do sezóny

5236175016193U19
V letošním roce startuje bývalé družstvo U17 vzhledem k rozložení ročníků ve sloučené kategorii U17+U19 ve spojeném oblastním přeboru střední a severní Moravy. V úvodu sezóny jsme zavítali na palubovky družstva TJ Šumperk.

TJ Šumperk U17 – BK Spartak 52:67 (10:19, 21:34, 39:46)
S letošními soupeři jsme se doposud nikdy nesetkali a neznáme proto ani jejich aktuální sílu. Do utkáni jsme vstoupili s pokyny hrát pozorně v obraně, dobře doskakovat a využívat rychlých protiútoků k zakončení. V první čtvrtině se nám docela dařilo tyto pokyny dodržovat. Postupně jsme si vypracovali mírný náskok, který se i přes rotaci všech hráčů dařilo navyšovat.
Stejný obraz měla i hra ve druhé části hry. Na hráčích se však projevovalo určitá nerozehranost, ze které pramenily ztráty balónu při přebírání přihrávek, zbrklost v zakončování a při řešení herních činností.
Toto se projevilo především na začátku druhé půle. Zkusili jsme zónovou obranu, která byla docela účinná. Bohužel po ziscích míčů v obraně následovalo zbytečně rychlé zakončení, popř. chybná nahrávka. Toho paradoxně využili domácí k rychlým protiútokům do naší rozhozené obrany a ke zkorigování výsledku, když v závěrečné minutě třetí čtvrtiny trefili dvě střely za 3 body za sebou.
Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali, přešli zpět na osobní obranu, využili hry pod koš a nás náskok znovu navýšili a udrželi do závěru utkání.
TH: 6/2 = 33,3%
Body: Zálešák 21 (2/1), Kallus 8, Lečbych. K. 7 (1x 3b.), Urbánek 6 (2x 3 b.), Kocian 6 (2/0), Kelíšek 6, Rožek 4, Lečbych M. 3 (2/1), Krejčiřík R. 2, Rajch 2, Jankových 2

TJ Šumperk U17 – BK Spartak 54:89 (13:31, 19:50, 36:71)
Vstup do druhého utkání nám vyšel nad očekávání dobře. Pozorná obrana a smrtící rychlé protiútoky od začátku nedali domácím šanci pomýšlet na úspěch v tomto utkání.
Ještě lépe jsme bránili ve druhém herním období. I když se nám už nedařilo tak rychle zakončovat, 50 bodů za poločas je velmi dobrý ofenzivní výsledek.
Druhá polovina byla už herně o něco slabší. Přece jen koncentrace už nebyla na takové výši a navíc jsme znovu ve větší míře zapojili hráče z lavičky. Přesto jsme poločasový rozdíl 31 bodů navýšili až na konečných 35 bodů.
Přestože by se daly nějaké chyby najít a vždy je co zlepšovat, musíme být s naším herním projevem v druhém utkání velmi spokojeni.
Výsledek však není možné příliš přeceňovat. Družstvo domácích je kompletně složeno z hráčů kategorie U17. V našem družstvu je zhruba polovina již v kategorii U19. Na druhé straně se do hry z pohledu trenéra velmi úspěšně zapojil i  Ondra Rožek, který věkově patří do kategorie U15.
TH: 10/6 = 60%
Body: Zálešák 26 (2/2), Kelíšek 11 (2/1), Kallus 10, Lečbych K. 8 (2/2), Rajchl 8, Krejčiřík 6, Jankových 6, Urbánek 5 (1x 3 b.), Kocian 4, Rožek 3 (2/1), Lečbych M 2 (2/0)