Upevnění 3. místa v NRL kadetek

5c8ab5d090d4f

Hodnocení posledních 4 odehraných zápasů týmu kadetek WU17 trenéra Dušana Baliji.

Máme za sebou čtyři těžké bitvy, které byly důležité z hlediska konečného umístění (zřejmě na krásném třetím místě).

23. 2. 2019

BK Vlčice Žďár nad Sázavou - BK Spartak

1. zápas 60:68

2. zápas 72:63

Body v 1. zápasu: Tony 16 (8/2), Simča 10 (8/2), Viki 12 (4/2), Kamča 2, Kika 26 (6/3), Radka 2

Body ve 2. zápasu: Viki 11 (6/3), Tony 20 (8/6), Viki 17 (7/3), Kika 10 (7/4), Anet 1 (2/1), Kamča 4

K prvním dvěma utkáním jsme jeli do Žďáru nad Sázavou, který jsme v říjnu minulého roku porazili na domácí palubovce dvakrát shodně o pět bodů a tak nám stačilo přivést jednu výhru. Ze zápasu byla bohužel omluvená Lucka, která je v této sezóně nepostradatelnou součástí základní pětky, ale její místo na poslední chvíli zastoupila Tony. Po nejisté první čtvrtině se holky v druhé a třetí čtvrtině rozjely ke skvělému výkonu a před závěrečnou čtvrtinou jsme vedli 45:59. Závěrečná čtvrtina již byla ve znamení údržby vedení a s výhrou 60:68 jsme byli velice spokojení. Skvěle zahrála Kika, která soupeře zasypala pěti trojkami a společně s Tony, Simčou a Viki byla hlavním motorem týmu.

Druhý zápas jsme začali špatně a na dostřel tří bodů jsme se dotáhli až na konci prvního poločasu, kdy jsme druhou čtvrtiny vyhráli o čtrnáct bodů. Bohužel i přes zapojení většího množství hráček než v prvním utkání, které jsme odehráli v úzké sestavě, byla na holkách vidět únava z prvního zápasu. Přestali jsme dávat koše i z vyložených šancí a nevyhnutelně jsme prohráli druhý poločas o šest bodů a zápas 72:63. Tento zápas výborně zahrála Tony se Simčou.

9. 3. 2019

BK Spartak - TJ MEZ Mohelnice

1. zápas 52:47

2. zápas 50:29

Body v 1. zápasu: Viki 5 (4/1), Lucka 10, Terka 2, Adel 8 (2/2), Kika 20 (2/0), Simča 5 (2/1), Kamča 2

Body ve 2. zápasu: Kika 15 (2/1), Viki 13 (2/1), Simča 8 (2/0), Kamča 3 (2/1), Lucka 6 (4/2), Adel 5 (2/1)

Ve druhém důležitém dvojutkání jsme doma hostili holky z Mohelnice. Z listopadového zápasu v Mohelnici jsme přivezli jednu výhru a jednu prohru. Soupeř k nám přijel v minimálním počtu pěti hráček, proto bylo jasné, že se budeme muset vyrovnávat se zónovou branou. Prosadit se proti tomuto typu obrany nám dělá nepřekonatelný problém, což bylo vidět celou první čtvrtinu, kterou jsme prohráli 6:12. V dalším průběhu jsme již měli mírně navíc hlavně díky bodům z rychlých protiútoků, ale pro zbytečně velké množství ztrát z naivních přihrávek se nejednalo o pohledný basketbal. Jiného názoru byli rodiče v hledišti, protože většina z nich měla nasazené slivovicové brýle a vypadali spokojeně :-). V Nakonec jsme zvítězili 52:47, ale byla to dřina. Ve druhém zápase jsme si pohlídali začátek a proti unavenému soupeři jsme první čtvrtinu vyhráli 20:6. Do dalšího průběhu jsem již zapojil všechny hráčky z lavičky a šťastně jsme se dočkali i druhého vítězného konce, tentokrát 50:29. Kromě neschopnosti se kombinačně prosadit proti zónové obraně, jsme měli i mizernou úspěšnost trestných hodů. "Nejživější" v obou zápasech byla Lucka se suverénně největším počtem zisků, i když ze začátku byla zaskočená hlasitou podporou svého fan clubu.

K dalšímu hracímu kolu jedeme dopoledne 23. 3. do Tišnova.