Úspěch v Olomouci

5468690e23763141115 WU12
K prvnímu "venkovnímu" utkání cestovaly minižačky U12 v sobotu 15. 11. do Olomouce. Trenéři Martin Kovařík a Dušan Balija s sebou vzali vše, co bylo k dispozici. Anička Hladilová chyběla, protože ve stejný čas nastupovala k utkání žen ve Vyškově.
Po krátkém ranním zdržení, kdy se čekalo na pár opozdilců, se mohlo vyrazit k souboji s dalším kvalitním celkem. Holky si v autobuse udělaly pohodlí, vytáhly telefony, Lucka se zakryla dekou, spustila tablet a Žany kus cesty beznadějně chytala na telefonu wifi. Prostě idyla.
OSK Olomouc - BK Spartak
1. zápas 19:63
2. zápas 32:58
Fotky a videa ZDE
Body v 1. zápase: Vika 7b (TH 4/1), Maki 10b, Diana 6b, Kika velká 28b (TH 2/2), Ami 8b (TH 4/0), Žany 2b, Kika malá 2b.
Body v 2. zápase: Maki 14b (TH 2/0), Vika 10b, Diana 6(4/0), Lucka 2b, Kika velká 17b (TH 2/1), Ami 8b (2/0), Terka 1b (TH2/1).

Už při rozcvičování bylo vidět, že by celek Olomouce nemusel být tím obávaným týmem, jak jsme si mysleli podle jeho dosavadních výsledků. Do zápasu se šlo s jasnými úkoly, vyjít z co nejlepší obrany a v útoku předvést pilovaný systém hry s rotací hráček.
Do prvního zápasu holky vletěly s velkým úsilím, pozorně bránily a soupeře pustily ke skórování až po čtrnácti!!! odehraných minutách. To jsme již vedli 29:2 a poločas skončil 33:8. I v druhém poločase jsme pokračovali v úspěšné hře a zaslouženě vyhráli 63:19.
Mezi zápasy se holky posilnily rychlou svačinkou, přídělem hroznového cukru a !!!teplým!!! iontovým nápojem (proškolíme ohledně běžného používání i studené vody).
Druhý zápas nastoupila Olomouc s lepší obranou, nám se nedařilo dávat body i z vyložených šancí a začala přetahovaná o každý koš. První čtvrtinu jsme po nepřesvědčivém výkonu sice vyhráli 12:4, ale do konce utkání zbývala ještě dlouhá doba. Ve druhé čtvrtině naše trápení bohužel pokračovalo. Špatnou obranu jsme navíc korunovali nahrávkami soupeři přímo do rukou, ztráceli jsme míče driblinkem přímo mezi dva až tři soupeře a opět jsme nedávali koše z vyložených šancí. Druhou čtvrtinu jsme prohráli 12:9 a poločas skončil drobným náskokem 21:16 v náš prospěch. Za těch nekonečných 16 minut se nám trenérům podařilo zestárnout minimálně o měsíc a to nás čekal ještě druhý poločas. Ve třetí čtvrtině holky naštěstí již nepřipustily naše další zrychlené stárnutí, zlepšily obranu a rychlými protiútoky drtily soupeře, který se zmohl pouze na dva body, oproti našim dvaceti. Tím byl zpečetěn i výsledek druhého zápasu, kde jsme v poslední čtvrtině již jen udržovali bezpečný náskok a k ničemu jsme soupeře nepustili. Vítězství bylo naše s výsledkem 58:32.
Úspěchu si velice ceníme i přes fakt, že soupeř nastoupil bez několika ligových hráček, které pendlují mezi více družstvy a Olomouc je neměla momentálně k dispozici. Holky musíme velice pochválit za bojovnost, nasazení, zlepšenou obranu a snahu hrát disciplinovaně. V obou utkáních jsme udělali spoustu chyb a nepřesností, na čemž musíme zapracovat, stejně tak na střelbě trestných hodů s tragickou úspěšností 22/5, díky čemuž můžeme později prohrát vyrovnaný zápas a to by byla škoda.
Každopádně holkám moc děkujeme za předvedenou hru a fandícím maminkám za podporu.

54686b23a07eeOSK Olomouc (1)
54686b23a07eeOSK Olomouc (2)
54686b23a07eeOSK Olomouc (3)
54686b23a07eeOSK Olomouc (4)
54686b23a07eeOSK Olomouc (5)
54686b23a07eeOSK Olomouc (6)
54686b23a07eeOSK Olomouc (7)
54686b23a07eeOSK Olomouc (8)