Utrápené vítězství

545682400842f141102 C
Družstvo mužů „C“ se v neděli 2. 11. poprvé v této sezóně představilo na domácí palubovce a „utrpělo“ vítězství.

BK Spartak – SK Slavičín 55:46 (14:12, 28:27, 38:38)
V prvním domácím utkání jsme narazili na soupeře, který vloni skončil ve druhé polovině tabulky. Přes všechen optimismus jsme poznali, že není radno podceňovat žádné družstvo.
Vstup do utkání nám na rozdíl od předchozích zápasů vyšel. Bohužel jsme se pak nechali uspávat „pěším“ basketbalem v podání Slavičína a sehraní hosté s námi neustále drželi krok.
Ve druhé čtvrtině jsme prostřídali za další hráče a přišel útočný výpadek v délce 4 minut, kdy jsme nebyli schopni skórovat a prohráli 8:0. Po prostřídání se nám naštěstí povedlo dát 2 koše za tři body, udržet se na dohled a v závěru si zlepšenou obranou zajistit jednobodové vedení.
Začátek druhé půle jsme naopak my začali šňůrou 8 bodů a zdálo se, že bychom se tentokrát mohli hostům utrhnout a vytvořit si rozhodující náskok. Bohužel zbytečné ztráty a chyby v obraně nás opět srazily zpět a výsledkem byl nerozhodný stav na konci třetího hracího období.
V poslední čtvrtině jsme nasadili co nejsilnější sestavu, která především úspěšnou střelbou z dlouhé vzdálenosti utkání rozhodla a i díky únavě hostů dovedla do vítězného konce.
Bohužel jsme se nebyli celé utkání schopni vyrovnat se stáhnutou obranou hostí. Až na několik vyjímek jsme měli špatný přechod do rychlého protiútoku a když se k tomu přidala mizerná střelba ze střední vzdálenosti, bylo o drama postaráno. Také v obraně jsme měli okénka a nechali se zaskočit shozy soupeře až pod koš. Velmi nás také sráželo množství nevynucených chyb a špatných přihrávek.
Výsledkem, a to i s přihlédnutím k výkonu rozhodčích, bylo nepohledné utkání, jehož největším kladem je zisk 2 bodů.
TH:  9/5 = 55,6%
Body: Lečbych K. 18 (1/1; 1x 3 b.), Urbánek 17 (5x 3 b.!), Rožek 13 (1/1), Novák 3 (1/1), Jankových L., 2, Lukáš O. 1(4/1), Kocián 1 (2/1)