Vedli o 20, ale prohráli

50b30a8fccd535099228a229camuzi-a-mala
Zápasy 10. a 11. 11. 2012
Jak prohospodařit dvacetibodový náskok názorně předvedli druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod. Z ostudy kabát si ušili v Karviné, kde ve druhém poločase totálně zkolabovali. Zaznamenali jen 27 bodů a odešli poraženi. Trenér Miroslav Mikel neskrýval zklamání.

Val. Meziříčí - Uh. Brod 87:73
Jelikož Valachům teče do bot, nastoupili v nejsilnější sestavě. Zpočátku však tahali za kratší konec. Broďané měli totiž parádní start a v 9. minutě vedli 20:13. Jenže úsměv jim dlouho nevydržel. Domácí v poslední minutě první čtvrtiny srovnali a ve druhé části postupně převážili misky vah na svou stranu. „Soupeř byl rychlejší, kombinačně lepší, zatímco my dávali upracované koše,“ krčí rameny Mikel, jehož výběr šel do druhé části s pětibodovým mankem. „Až do šesté minuty třetí čtvrtiny jsme drželi přijatelný stav 57:51, ale pak už střílel pouze soupeř, který patnáctibodovou šňůrou rozhodl,“ komentoval rozhodující okamžiky zápasu Mikel. Spartak v poslední desetiminutovce vsadil na zónovou obranu, kterou zastavil útočnou lavinu domácích, ale na zvrat už bylo pozdě. Vyhraná poslední čtvrtina byla slabou útěchou.
Body: Dostál 32, Halík 17, Mrlík 10, Němec 8, Mikel 3, Pršala 2, Povolný 1. Poločas 44:39.

Karviná - Uh. Brod 79:77
Karvinští fanoušci, kteří v poločase opustili halu, protože domácí prohrávali o dvacet bodů, se asi po zjištění konečného výsledku nestačili divit. Broďané totiž ve druhém poločase naprosto zkolabovali.
Zápas se přitom zpočátku vyvíjel naprosto jednoznačně. Po první čtvrtině hosté vedli 30:15, po druhé 50:30 a na domácí by nikdo nevsadil ani zlámanou grešli.
Kluci dobře bránili, efektivně kombinovali a dvacetibodový náskok sliboval, že navážeme na předchozí dvě vítězství v Karviné,“ přikyvoval kouč Mikel, který věřil, že zkušený kádr vedení disciplinovanou a zodpovědnou hrou uhájí. Jeho družina však pod dojmem luxusního náskoku zbrzkle zakončovala, nepřesně kombinovala a soupeř vycítil šanci. „Z rychlých protiútoků jsme inkasovali jeden koš za druhým a začali se strachovat o výsledek. Ve čtvrté části jsme úplně odpadli. V koncovce nám navíc výrazně chyběl pivotman Halík, který si natáhl lýtkový sval,“ posteskl si Mikel. „I přesto jsme měli vyhrát, je to obrovské zklamání,“ dodal lodivod.
Body: Dostál 20, Mrlík 13, Němec 12, Halík 10, Mikel 10, Pršala 10, Povolný 2. Poločas 30:50.

Autor: PETR ČECH