Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Veselo po zápase WU12

547b40e448de4141129 WU12
V sobotu 28. listopadu jsme na domácím hřišti přivítali družstvo GEMINI Zlín, kterému se zatím nepodařilo zvítězit a v tabulce bylo na posledním místě.
Hned na začátku, ještě v šatně, jsme snad již definitivně vyřešili problém, že iontový nápoj není fůůůůůůj. Po krátké degustaci s „křídlem nespokojených rebelů“ a hledání správného poměru množství iontového prášku vs. studená voda, došlo k nalezení té správné chuti a v šatně opět nastal klid a byly vidět již jen spokojené úsměvy. Teprve nyní již nic nebránilo jít se připravit k důležitému zápasu.
BK Spartak – GEMINI Zlín
1. zápas 98:21 ZÁPIS
2. zápas 113:25 ZÁPIS

Soupeř do prvního utkání doslova vletěl plný odhodlání. Nedařilo se nám bránit dvě klíčové hráčky Zlína a nepomohla ani změna v obraně, kdy se na nich postupně vystřídaly tři holky, stejně jsme po čtyřech minutách prohrávali 12:8. Při tomto vývoji hry ihned následoval oddechový čas s kladením důrazu na zklidnění hry, těsnou obranu a v útoku dodržování nacvičovaného systému. Následovala šňůra šesti bodů Kiki a tím jsme se dostali do vedení o dva body. První čtvrtinu jsme nakonec vyhráli těsně 22:18. Následovala druhá pětka, kterou vedla Maki s jasným úkolem, udržet vedení a navýšit náskok nad soupeřem. To se holkám podařilo na jedničku a soupeřově druhé pětce nedaly nejmenší šanci. Těsnou obranou nutily soupeře k chybám, ten často nestihl rozehrát z autu v limitu pěti vteřin a hodně přicházel o balony díky špatným přihrávkám. V této čtvrtině nedaly holky ze Zlína ani jeden bod ze hry, házely pouze čtyři trestné hody, z nichž ani jednou neskórovaly. Proto jsme tuto čtvrtinu vyhráli 18:0 a poločas 40:18. Od té chvíle jakoby soupeř rezignoval a hra často připomínala trénink bez obrany s nácvikem dvojtaktů. I proto jsme třetí čtvrtinu vyhráli 26:3 a čtvrtou 32:0. Po závěrečném klaksonu svítilo na tabuli 98:21 v náš prospěch a mohli jsme za bouřlivého potlesku odejít spokojeně do šatny připravit se na odvetu.
Body v prvním zápasu: Kika 2b, Kiki 30b(TH 2/2), Žany 4b, Ami 6b,Maki 24b, Bára 4b, Lucka 2b, Vika 16(2/0), Verča 4b, Terka 6b

Během této „komerční“ přestávky bylo rodičům podáváno vánoční pečivo z kuchyně Moniky Andrýskové a holky v šatně měly ovocnou mísu ze sadu Marcely Mihlové, za což oběma moc děkujeme. Nejvíce žíznivým holkám jsme doplnili ionťák, v rychlosti probrali co je potřeba zlepšit a hurá do dalšího utkání.

Začátek druhého sobotního zápasu byl opět v režii soupeře, který po minutě hry vedl 4:0. Holky se ale rychle probraly a zakončily čtvrtinu vítězstvím 20:8. Do druhé čtvrtiny opět nastupovala soupeřova slabší sestava, kterou pětka vedená Kiki rozdrtila 38:0. Poločas skončil 58:8 a otázkou již jen bylo, jestli dáme vytouženou stovku. Zápas se chvílemi opět proměnil v trénink dvojtaktů, ale též ve zběsilé ostřelování soupeřova koše jako u Verdunu, kdy nám ke skórování nestačily ani čtyři pokusy v řadě. Zápas nakonec skončil našim vítězstvím 113:25 a holky si opět užily váš potlesk.
Body v druhém zápasu: Maki 14b (TH 6/2), Vika 15 (TH 1/1), Verča 2b, Lucka 6b (TH 2/0), Kiki 46b (1/0), Ami 20b, Terka 4b (TH 2/0), Žany 6b.

Závěrem je potřeba holky opět pochválit za zlepšující se herní projev. Výborný je také fakt, že v prvním zápasu skórovalo deset holek z patnácti. Holkám, kterým se nepodařilo dát koš děkujeme za předvedenou obranu, kterou též dopomohly k vítězství, jedná se o Zuzi, Emču, Sandru, Deni, a Julču. Tomuto výkonu určitě pomohla pěkná účast rodičů a také jejich soukromé sliby, že za koš se půjde na pizzu a nebude se muset chodit na hodiny trubky. Milí rodiče, ať máte techniky jakékoli, funguje to a díky za to.