Vítězně ze Šlapanic

581b5c7404ef1

V sobotu 29.10. jsme vyrazili k dalšímu venkovnímu utkání, tentokrát do Šlapanic. Trenér domácích hned na začátku hlásil, že mu chybí dvě nejlepší hráčky, což dávalo naději na vítězný zápas.

Sokol Šlapanice - BK Spartak

1. zápas 26:64

2. zápas 14:64

První koš nám sice dal soupeř, ale pak se již rozjel stroj tažený Kikou, Vikou a Terkou a po dvou čtvrtinách nebylo téměř již co řešit, protože jsme vyhrávali 6:37. V druhém poločase se na hřiště již dostali všechny hráčky a při naší slabší sestavě se začal soupeř okamžitě víc prosazovat a chvílemi nás dokonce přehrávat. Začali jsme zbytečně ztrácet míče a opět se dostavila neschopnost dát i jednoduchý koš, což se proti tak slabému soupeři nesmí stávat. Druhý poločas jsme těžce vyhráli 20:27 a celý byl degradovaný pouze na neurčitý míčová sport, protože o basketbalu nešlo mluvit. Zápas jsme slavnostně dotáhli do vítězného konce a výsledkem 26:64 jsme si připsali další výhru.

Střelci: Vika 24 bodů (TH 9/2), Lucka 2, Maki 4, Terka 9 (4/1), Žany 4 (2/0), Kiki 14 (14/6),  Tony 7 (5/1)

Do druhého zápasu jsme šli notně opojeni vítězstvím a naše předváděná hra šla přirovnat ke sloganu "Pohoda z Plzně", soupeř se porazí sám. Pokračovali jsme v neschopnosti skórovat a nikomu se nechtělo bránit tak, jak jsme to předváděli během prvního poločasu v prvním utkání. První čtvrtinu jsme sice těsně vyhráli 5:8, ale v hlavě jsem měl myšlenky dát holkám klystýr a pět koleček kolem haly. Během druhé čtvrtiny holky již konečně začali hrát svůj basketbal. Bodově se znovu rozjela Kiki, Terka, Vika a s pěti body přispěla Saša. Poločas jsme vyhráli 6:34 a celý druhý zápas 14:64.

Střelci: Adel 3body (TH 4/3), Lucka 0 (2/0), Vika 20 (5/0), Maki 4, Terka 6 (4/0), Žany 2, Kiki 19 (10/5), Saša 7 (2/1), Tony 3 (4/1)

Statistika z obou zápasů

Střelecké hody: Lucka 10/1 (pokusy ze hry/dané koše ze hry),  Adel 6/0, Vika 49/21, Maki 13/4, Kika V. 5/0, Terka 17/6, Žany 17/3, Kiki M. 26/11, Saša 13/3, Tony 7/4, Kamča 3/0

Zisky a ztráty míče: Lucka 2/4, Adel 0/1, Vika 1/8, Maki 0/3, Kika V. 0/2, Terka 3/1, Žany 0/7, Kiki M. 5/3, Saša 3/2, Tony 2/4

Když pominu stále dokola omílané stálice, tak velice pěkný výkon v obou zápasech podala Tony, která byla ochotná se o každý míč se soupeřem porvat, sobotní basketbal ji očividně bavil a sama měla radost z toho, že se jí daří. Druhý zápas se povedl Saši, která najednou byla u každého míče, měla tři zisky a připsala si sedm bodů.

Příští zápas hrajeme doma 12.11. proti Blansku a abychom uspěli, tak v útočné fázi musíme více zapojit hlavu a obrana je zase o srdci. Bez tohoto spojení to nejde.