Vysoká prohra U 17 v Blansku

50bba4ebaca5520121201_114808
Po delší přestávce, způsobené lichým počtem týmů v soutěži, jsem opět vyjeli na palubovky soupeřů.

ASK Blansko – TJ Spartak Uherský Brod  105:49 (35:10, 56:15, 79:30)
Přestože družstvo Blanska 2x prohrálo v Třebíči, pravděpodobně disponuje nejkvalitnějším kádrem v naši soutěži. Má ve svých řadách 4 hráče,kteří hrají extraligu U17.  Z nich vyniká Vít Šmerda, který je nejlepším střelcem JBC Brno.
S výjimkou prvních dvou minut, kdy se domácí zastřelovali, nebylo pochyb kdo toto utkání vyhraje. Domácí využívali každé naší chyby k rychlému protiútoku. My jsme soupeři tuto situaci usnadnili chybnými nahrávkami i nepřesným zakončením. Rozdíl skóre po první polovině 56:15 byl výmluvný.
Ve druhé polovině utkání se hráči trochu oklepali, podařilo se i něco zakončit, ale přesto především v obraně jsme nebyli schopni ubránit excelujícícho Šmerdu. Ten nám sám dal 53 bodů (z toho 5 trojek) a dosáhl sám vyššího počtu bodů, než naše celé družstvo..
TH: 15/6 = 40,0%
Body:     Zálešák 24 (6/2), Kelíšek 7 (2/1), Urbánek 5 (1x 3 b.), Kocián 5 (4/1), Fanta 4 (1/0),
Rajchl 2, Lečbych M. 2 (2/2), Lečbych M 1 (2/1)

ASK Blansko – TJ Spartak Uherský Brod  99:54 (27:18, 54:27, 76:41)
Ve druhém utkání jsme s domácími drželi krok o něco déle, ale slibný vývoj se zadrhl ve druhé čtvrtině, kdy jsme opět nepřesným zakončením a chybnými přihrávkami spustili lavinu rychlých protiútoků. Přesto jsme v dalších čtvrtinách dali více bodů a tak skóre bylo přece jen o málo příznivější, než v prvním utkání.
Obě dvě utkání především ukázala našim hráčům rozdíl mezi jejich soutěží a extraligou.
Střelba: TH: 11/6 = 54,5%
Body:     Lečbych K. 16 (2x 3b.; 3/2), Zálešák 11 (4/3), Lečbych M. 8, Kelíšek 7 (2/1),