WU13 vezou 4 body z Dubňan

5ca19bcfdac2b

K závěru se pomalu blíží i soutěž minižaček WU13. Naše družstvo dohrává skupinu o 6. - 8. místo v OP JM. V sobotu 30. 3. 2019 jely holky k předposlednímu turnaji do Dubňan.

BK Žabiny Brno „B“ - BK Spartak

45:64 (16:17, 21:37, 39:48)

Utkání začalo u naší strany rozpačitě. Sice jsme dokázali skórovat, ale čtyři útoky jsme nebyli schopni si rozebrat správně hráčky a soupeř z lehkých pozic kontroval. Celá první čtvrtina byla vyrovnaným bojem a skončila naším jednobodovým vítězstvím. Ve druhém herním období naše druhá pětka vymazala soupeřky především v obraně. Díky tomu jsme mohli zakončovat rychlé protiútoky a pohodlně navyšovat skóre. V úvodu druhého poločasu jsme navázali na výkon z předchozí čtvrtiny. Pak holky ale vinou ztráty koncentrace a zahazování jasných šancí dovolily soupeři snížit rozdíl ve skóre na 9 bodů. Naštěstí naše druhá pětka v poslední čtvrtině znova zabrala a výsledkem bylo jasné vítězství. V utkání jsme předvedli, že umíme zabojovat, porvat se o míč a přidala se i slušná střelba ze střední vzdálenosti. Opět se ale místy ukázala naše stará bolest v proměňování jasných šancí z bezprostřední blízkosti koše.

TH: 12/8 (66,7%) – velmi slušné

Body: Bábíčková 12, Kutnarová 12, Kučerová 9 (TH 6/5), Prajzová 8, Stehlíková 8,  Vokšická 8 (TH 2/2), Jurčová 4, Pěrková 2, Hubáčková 1 (TH 4/1), Janůšová, Kubíková

Basketbal Dubňany - BK Spartak

28:50 (10:17, 20:25, 26:35)

Oproti předchozímu utkání se první pětce vstup do utkání vydařil. Dobrou obranou jsme získali množství míčů, povedlo se zakončit pohledné akce, a proto jsme šli zaslouženě do vedení. Bohužel se začala projevovat únava a podstatně se zhoršila úspěšnost nájezdů i střelby. To se projevilo zejména u druhé pětky. Přesto jsme si v poločase udrželi mírný náskok. Přestože se nám ve třetí čtvrtině příliš nedařilo v útoku, díky velmi dobré obraně jsme znovu navýšili svůj náskok. Tento trend se podařilo udržet i druhé pětce v poslední čtvrtině. Když se konečně přidaly i koše z rychlých protiútoků, výsledkem bylo naše výrazné vítězství. Nejlepší hráčkou byla zaslouženě Lucka Kučerová, která si dokázala udržet vysoký standard jak v obraně, tak i v útoku po obě utkání. Velmi dobré utkání zahrála i Markéta Prajzová.

TH: 11/1 (9,1%)

Body: Kučerová 11 (TH 1/1), Prajzová 10, Jurčová 7 (1x 3 b.!!!), Janůšová 4, Kutnarová 4 (TH 2/0),
Vokšická 4 (TH 5/0), Hubáčková 4 (TH 2/0), Bábíčková 2, Stehlíková 2, Pěrková, Kubíková