WU15 hrály naposledy v této sezóně doma

58d10d165b1ea

V sobotu 18. 3. sehrály WU15 poslední domácí utkání této sezóny. Soupeřem byl tým z Vyškova, který je na druhém místě a má stále šanci postoupit do ligové soutěže.

BK Spartak – BK Vyškov

1. zápas 40:66

2. zápas 32:49

Fotky a videa ZDE

Soupeř začal s celoplošnou nátlakovou hrou a my jsme se bez jakéhokoliv odporu zhroutili. Kolaps trval nekonečných sedm minut, během kterých si soupeř dělal na hřišti, co chtěl a často jsme mu v tom pomáhali. Holky vystavené stresové situaci zapomněly úplně vše a staly se diváky hororového filmu. Ten skončil až šestibodovou „šnůrou“ Tony, které se po pěkných akcích podařilo výsledek zkorigovat na v tu chvíli přijatelnějších 8:17. Během následujících tří čtvrtin jsme se nedostali k výraznějšímu odporu, všechny čtvrtiny jsme prohráli rozdílem tří až osmi bodů a zaslouženě jsme prohráli rozdílem třídy 40:66. Basketbalový krok se soupeřem dokázala držet snad jen Kika, která soupeři nasázela 20 bodů a s úspěšností trestných hodů 10/6 byla našim nejlepším hráčem.

Body: Kika 20 bodů (TH 10/6), Tony 6 (2/0), Terka 1 (6/1), Viki 5 (2/1), Ami 2, Lucka 2, Žany 2, Kamča 2

Do druhého zápasu jsme již nastoupili psychicky srovnaní a došlo ke generační obměně rozhodčího. Rozhodčí více trestal soupeřovu hru, která byla příliš často za hranou pravidel. Ve výsledku to přineslo vyrovnaný poločas 15:16. Ke zlomu došlo ve třetí čtvrtině, kterou jsme prohráli o patnáct bodů. Holky již nedokázaly držet krok se soupeřem, který má ke střídání stejně kvalitní hráčky, jako je jeho základní pětka. I druhý zápas tak skončil vysokým rozdílem 32:49. Nejvíce bodů dala odpočatá Simča, která většinu prvního zápasu proseděla s naraženým prstem, Kika nám taky bourala, proto se ve druhém zápase o větší porci bodů podělilo více děvčat.

Body: Viki 6 bodů (TH 6/4), Kika 7 (3/1), Terka 4 (2/0), Tony 2 (1/0), Lucka 1 (2/1), Simča 9 (12/5), Ami 0 (2/0), Kamča 2, Sandra 1 (2/1)

Další dvojzápas nás čeká 9. 4. v Blansku a svou pouť touto sezónou ukončíme v Brně 22.4.