WU15 se povedl vstup do sezóny

5d918b6cdf78b

Družstvo žaček WU15 bylo v zahajovacím kole úspěšné a na hřišti Vyškova vyhrálo v neděli 29. 9. 2019 oba zápasy.

BK Vyškov - BK Spartak

1. zápas 37:57 (15:10, 21:21, 32:42)

2. zápas 40:51 (6:10, 18:24, 24:41)

Přechod do kategorie U15 znamená větší míče, delší herní dobu a starší soupeřky. Zápas s Vyškovem byl prvním testem, jak se s tím družstvo vyrovnalo. Úvod prvního utkání snad poznamenala nervozita. Jinak si neumíme vysvětlit obrovské množství zahozených střel z blízkosti koše. Domácí družstvo bylo v tomto mnohem efektivnější a i proto jsme po první čtvrtině prohrávali. Od druhého herního období se výkon družstva zlepšil. Lépe jsme bránili a díky tomu jsme srovnali i skóre.
Ve druhém poločase jsme byli fyzicky znatelně lepší. Domácí jsme přehrávali přechodem do rychlého protiútoku a lacinými koši. Toto pak pokračovalo i v poslední čtvrtině. Nebýt více jak pěti zahozených protiútoků po technických ztrátách (kroky, špatné přihrávky), mohl být rozdíl ve skóre ještě větší. Za pozornost stojí i první dvě trojky, které dala Nela Stehlíková a Markéta Prajzová. Problémy se zakončováním nás provázely i ve druhém utkání. Přestože jsme celý zápas vedli, na družstvu se začala s přibývajícími minutami projevovat únava z předchozího zápasu. Přestali jsem se vracet, začali dostávat koše z rychlých protiútoků a na konci se začali bát o výsledek. Naštěstí jsme dvěma koši v závěru výsledek pojistili.

Přestože naše hra vykazovala velké množství chyb a nepřesností, chtěl bych vše děvčatům poděkovat za bojovnost a snahu.

Trestné hody: 1. zápas 7/3 (42,9%), 2. zápas 7/3 (42,9%)

Body: Hubáčková 6/2 (TH 1/0), Kučerová 10/6 (TH 3/2), Prajzová 5/0 (TH 2/0, 1x 3 b.), Stehlíková 13/16, Vokšická S. 4/13 (TH 2/1), Popelková, Bábíčková N. 11/2 (TH 2/1), Kubíková, Jurčová 8/12 (TH 3/2) Pěrková, Hodicová