Zbytečná domácí porážka

5291b5a92192520131123_151740
Družstvo U19 se poprvé v této sezóně představilo na domácí palubovce. A bohužel utrpělo zcela zbytečnou porážku.

BK Spartak – TJ Šumperk U17  56:44 (12:12, 27:24, 38:35)
Zápasy v Šumperku jsme na začátku sezóny poměrně jasně vyhráli. Proto jsme si  na domácí palubovce věřili, i když družstvu znovu chyběl kapitán Tomáš Zálešák, hrající ve Zlíně. Do zápasu jsme vstoupili poměrně dobře a vypracoval jsme si mírný náskok. Hosté však začali hrát víc pod koš a díky tomu se na náš poměrně záhy bodově dotáhli. V další čtvrtině jsme proto přešli na zónovou obranu a zpočátku jsme navýšili svůj náskok. Pak jsme však zbytečně komplikovanou hrou a vlastními chybami dovolili soupeři opět zkorigovat skóre a do poločasu jsme šli jen s tříbodovým vedením.
Přetahovaná pokračovala i ve třetím hracím období. Díky nepřesnostem na obou stranách si ani jedno družstvo nevypracovalo výraznější náskok a tak rozhodnutí čekalo na poslední čtvrtinu.
V ní jsme profitovali z lepší obrany a konečně také i z přechodu do rychlého protiútoku. V tom se dařilo především Vaškovi Kalousovi, který zde dal 8 ze svých 14 bodů. Náskok jsme pak s přehledem udrželi až do konce utkání.
V utkání se bodově výrazně prosadil Honza Kopunec a dařilo se i Ondrovi Rožkovi z družstva U15.
TH:  7/1 = 14,3% - mizerné!
Body:
Kopunec 17 (2/1), Kallus 14, Lečbych K. 9 (1x 3 b.), Jankových 4, Kelíšek P. 4 (4/1), Lečbych M. 4, Rožek 4 (5/0)
BK Spartak – TJ Šumperk U 17  49:53 (14:15, 25:30, 37:46)
V odvetném utkání nám chyběl u Václav Kallus, který musel odjet na zápas mužů do Uherského Hradiště. Ve stylu hry se to projevilo celkovým zpomalením a absencí rychlých protiútoků. Upadli jsme do stereotypů předchozích zápasů. Přestala se dařit střelba, hosté vysunutím osobní obrany blíže k našim hráčům ztížili naši rozehrávku a protože jsme se navíc znovu nevyvarovali nevynucených chyb a neproměňování jasných střel z pod koše, začal po vyrovnané první čtvrtině narůstat náskok hostů až na 9 bodů.
V poslední čtvrtině vykřesal naději 2 trojkami Štěpán Urbánek. Vyrovnali jsme skóre, ale pak jsme sami vlastními chybami umožnili soupeři skórovat a do konce čtvrtiny jsme pak již jen snížili na konečný rozdíl 4 bodů.
Je však nutno podotknout, že na naší nízké produktivitě se podepsal i styl rozhodování rozhodčích, kteří ve druhém zápase více méně přestali pískat jakékoliv fauly.
Střelba: TH: 5/2 = 40%
Body:
Lečbych K. 14 (1x 3 b.; 1/1), Krejčiřík R. 6, Urbánek 6 (2x 3 b.; 2/0), Lečbych M. 6, Kelíšek P. 6,