Zbytečná domácí ztráta

61b6077276e0a

V posledním letošním dvojutkání jsme 11. 12. 2021 přivítali v kategorii kadetek WU17 soupeřky z České Třebové.

BK Spartak – SKB Česká Třebová

1. zápas 49:55 (17:5, 27:21, 35:36)

2. zápas 56:59 (15:6, 36:19, 41:38)

Do prvního zápasu jsme vstoupili velmi aktivně. Dobrou obranou jsme si postupně vybudovali více než desetibodový náskok a zdálo se, že máme vývoj utkání pod kontrolou. Bohužel od druhé čtvrtiny jsme náskok postupně ztráceli. Soupeř díky trpělivé hře a našim chybám odkrajoval z rozdílu bod po bodu.
Vývoj jsme nedokázali otočit ani ve třetí čtvrtině. Hlavní příčinou byla především hrozná efektivita, kdy jsme z pod koše zahodily minimálně 10 jasných košů.
Definitivní zvrat pak nastal začátkem posledního hracího období. Soupeř prvních 5 minut vyhrál 11:2 a odskočil nám na 10-ti bodový rozdíl, který se ukázal jako rozhodující.

Druhé utkání začalo stejně jako první naší dobrou obranou. Díky tomu jsme dokázali dát lehké koše z rychlých protiútoků a do poločasu jsme si vypracovali 17-bodový náskok.
Snad pod dojmem vysokého náskoku jsem třetí čtvrtinu začali laxně, čehož soupeř využil k obratu v utkání. Prvních 7 minut vyhrál 18:2 a zápas prakticky začal znovu. Naneštěstí se nám na konci této čtvrtiny zranila Lucka Kučerová, což nám ztížilo rotaci hráček.
V posledním hracím období byl soupeř opět aktivnější a na našich hráčkách se začala projevovat únava. I když jsme v závěru dotáhli 5-ti bodový náskok soupeřek až rozdíl jednoho bodu, vlastní chybou jsme se v posledních 10 sekundách připravili o možnost poslední střely a naopak darovali laciný koš soupeři.

Zejména v případě druhého utkání jde o zcela zbytečnou ztrátu bodů. Takovéto utkání musíme vyhrávat.

TH: 4/3 (75%) a 17/8 (47,1%)

Body: Kučerová 9/6 (TH 4/3), Harnová 16/19 (2x 3 b., TH 8/5), Vokšická 2/3 (TH 2/1), Bábíčková N. 6/10, Vaculíková 14/18 (2x 3 b; TH 7/2), Mošťková 2/0, Popelková, Hodicová, Šimoníková