Zbytečné domácí prohry

6230382206619

V dalším kole Nadregionální ligy kadetek WU17 jsme nestačili na soupeře z Tišnova. Hrálo se v sobotu 12. 3. 2022 od 14:00 v domácí sportovní hale.

BK Spartak – SKB Tišnov

1. zápas 41:68 (5:14, 20:37, 27:58)

2. zápas 55:58 (17:14, 34:34, 45:45)

První utkání jsme minimálně v první polovině prospali. Na hřišti jsme působili nekoncentrovaně a bez energie. U všeho jsme byli o krok později, nekomunikovali jsme v obraně, kazili jsme přihrávky a nepohybovali jsme se v útoku. A když jsme se postupně herně zvedli, bohužel se nám nedařilo proměňovat ani nejvyloženější šance. A protože soupeřky trefily snad vše, výsledkem bylo jejich zasloužené vítězství.

Ve druhém utkání jsme sice prvních pět minut prohrávali, pak jsme zlepšili obranu a do konce čtvrtiny otočili skóre na naši stranu. Ve výborné obraně jsme pokračovali i ve druhém herním období, kdy jsme si vypracovali až devíti bodový náskok. Bohužel pak jsme ale znovu svými chybami umožnili soupeři čtrnácti bodovou šňůru a do druhé půle se šlo za nerozhodného stavu. Ve třetí čtvrtině si ani jeden z týmů nevytvořil žádný náskok, a tak i před koncovkou to bylo nerozhodně. V poslední čtvrtině byl výsledek vyrovnaný až do šesté minuty. Pak bohužel soupeř ukázal více sil, a i trochu štěstí, šel do tří bodového vedení a my jsme už nedokázali tento výsledek zvrátit.

Při vší úctě k soupeři si myslím, že jsme měli alespoň jeden zápas vyhrát. Rozhodně to bylo v našich silách. Pokud pominu kolaps v části prvního utkání, nebyli jsme horším týmem. Soupeř byl však efektivnější v koncovce a výrazně úspěšnější v doskakování pod oběma koši. Díky tomu měl druhé a třetí střely.

Trestné hody: 8/5 (62,5%) a 5/2 (40%)

Body: Hubáčková 6 / 3 (TH 2/1), Kučerová 12/11 (TH 6/3), Harnová 5/10 (1x 3 b.), Stehlíková 14/20 (TH 3/1; 3x 3 b), Vokšická 2/7 (Th 2/2), 1x 3 b.), Bábíčková N. 2/2, Mošťková 0/2, Pěrková