Zbytečné drama v Prostějově

52523e71a5313orli

V pátek 11. 12. měl A tým mužů na programu zápas s družstvem Orli Prostějov. V jejich hale se hrálo pozdě večer od 19.45. Orli měli stejně jako my jen jednu prohru. Proto jedině vítězstvím jsme si mohli vedení v tabulce upevnit.

Orli Prostějov B - BK Spartak

69:70 (28:33)

V první čtvrtině jsme se na nepříjemně krátkém a užším hřišti spíše hledali a oboustranná nepřesnost bránila rychlejšímu nárůstu skóre. To byl důvod, že první čtvrtina skončila nerozhodným stavem 19:19. Tento průběh hry se opakoval i během druhé čtvrtiny a k obratu přišlo až dvě minuty před poločasem, kdy jsme soupeři nedovolili skórovat a do vedení nás posunuly body Jirky Kratěny, Jirky Krejčiříka a vše pečetil tříbodovou střelou Dominik Ihring. Poločas jsme dohráli mírným vedením 28:33. Začátek druhé půle hry jsme začali excelentně a během prvních tří minut se nám podařilo odskočit od soupeře na relativně bezpečných 13 bodů a tento náskok se nám dařil pohodlně udržovat až do neomluvitelné chyby při střídání, kdy jsem na hřišti nechal dva podkošové hráče proti "nízké" sestavě soupeře. Ti nám v rozmezí dvou minut bohužel nasázeli tři tříbodové střely a rázem se náš náskok smrsknul na 48:52. Závěrečná část se nesla v boji o každý míč a udržení chabého vedení. Tři minuty před koncem zápasu se soupeři podařilo vyrovnat na 62:62 a během následujících dvou útoků přidal další dva tříbodové koše a odskočil na vedení 68:62. Do hry nás v probíhající poslední minutě vrátila úspěšná trojka Jirky Kratěny a vzápětí další trojka Dominika Ihringa. Při nerozhodném stavu 68:68 měl míč soupeř a při útoku byl faulován. Z trestných hodů proměnil pouze jeden, což stále dávalo šanci na vítězství, protože do konce utkání zůstávalo patnáct vteřin. Během oddechového času jsme se dohodli na signálu, který zahrajeme. Ten ani na po druhém vyhazování z autu nevyšel a sedm vteřin před koncem zápasu byl Mirek Mrlík faulovaný při tříbodové střele. Druhý rozhodčí, který se nacházel na vzdálenějším konci hřiště, však změnil verdikt na pokus při střele za dva body a dostali jsme k dispozici pouze dva trestné hody. Mirek Mrlík oba bezpečně proměnil a nic na vítězném skóre 69:70 nezměnila ani závěrečná nepřesná střela soupeře.

Další zápas hrajeme v sobotu 19.12. v 18:30 na domácím hřišti proti TJ MEZ Mohelnice. Přijďte fandit!